Posiłki przyrządzane w postaci tłuczonych ziemniaków różnią się nie tylko dobroczynnymi właściwościami, ale także kaloriami. Kochają je nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych. To prawda, że ​​w przypadku tych ostatnich kwestia wartość odżywcza to lub danie odgrywa ważną rolę. W końcu każdy chce zjeść smacznie i nie zyskać dodatkowych kilogramów.

Jabłko kalorii

Jabłka obrane i pokrojone są często gotowane w wodzie z dodatkiem cukru. Ostatni komponent, jak wiecie, może zagrać okrutny żart o doskonałych parametrach kształtu. Tak, około 100 kcal wypada na 100 g produktu. Ponadto apetyczny przecier zawiera do 20 g węglowodanów, 0,7 g białka i 0,3 g tłuszczu.

Ale mieszanka puree jabłkowego z truskawkami ma kaloryczność 80 kcal.

Jeśli ugotujesz taką ucztę bez użycia cukru, otrzymamy 36 kcal (0,22 g białka, 10 g węglowodanów i 0,15 g tłuszczu).

Puree z dyni z kalorii

Miąższ dyni ma wysoką zawartość składników odżywczych (witaminy D, A, C, PP, F, E), a także niską wartość odżywczą - 81 kcal na 100 g produktu.

Jeśli weźmiesz pod uwagę zawartość kalorii w niestandardowej zupie z dyni, w skład której wchodzą marchew, ziemniaki, woda, sól, cebula, dynia i danie, których głównymi składnikami są dynia i cukinia, wówczas wartość kaloryczna będzie wynosiła 50 kalorii na 100 g produktu.

Puree z marchewki kalorii

Takie naczynie jest uważane za dość łatwe do przyswojenia przez ciało. Zawiera tylko 30 kcal na 100 g produktu (0,8 g białka, 0,14 g tłuszczu i 7 g węglowodanów).

Mieszanka marchwi-jabłko zwiększy zawartość kalorii do 50 kcal na 100 g produktu (2 g białka, 0, 16 g tłuszczu i 12 g węglowodanów).

Jeśli chcesz czegoś bardziej satysfakcjonującego, możesz pokroić gotowaną marchew, ziemniaki, tymianek, masło w blenderze. W tym przypadku otrzymujemy 77 kcal na 100 g (2 g białka, 5 g tłuszczu i 10 g węglowodanów).

Soczewica z kalorii kalorii jabłkowy

Puree z wapna są uwielbiane nie tylko przez wegetarian, ale także przez tych, którzy poszczą. Zawartość kalorii czerwonej soczewicy w połączeniu z różnymi warzywami da 90 kcal na 100 g (5 g białek, 5 g tłuszczów i 10 g węglowodanów).

Co do zieleni soczewica następnie w swojej surowej postaci wartość odżywcza sięga 130 kcal, zamiast gotować. W tym drugim przypadku soczewki takie mają tylko 70 kcal na 100 g produktu.

Tłuczone ziemniaki kalorii

Jeśli robisz puree bez dodatku mleka, jaj itp., Otrzymujesz 90 kcal na 100 g. W przypadku dodawania mleka smakowego zawartość kalorii wzrasta do 120 kcal.