Ludzkość całą swoją historię skłoniła się do wysokokalorycznego jedzenia. Biorąc pod uwagę brak jedzenia, niezdolność do jedzenia 5-6 razy dziennie, żywność, którą konsumowali nasi przodkowie, musiała być bardzo bogata w kalorie. Dopiero teraz, gdy przed przeciętnym mieszkańcem planety problem głodu przestał być istotny, ludzkość zaczęła walczyć z bardzo wysokokalorycznym jedzeniem.

Wszystko to jest prawdą, ponieważ jeśli jemy częściej, wartość energetyczna każdej porcji powinna być mniejsza. Niestety, nie wszyscy jesteśmy odwiedzani przez tę jasną myśl.

Fast food

"Szybkie" jedzenie oznacza po prostu nasycenie błyskawicami, które karmi cię przez długie godziny. Tak się złożyło, że dana osoba jest tak przyjemna w smaku, że jest smażona i tłustawa, że ​​nie czuje sygnału "stop" w czasie, co ostrzega przed nasyceniem.

Wyobraź sobie przekąskę w postaci hamburgera i frytek. To naprawdę najbardziej wysokokaloryczny pokarm, tak zwana "bomba energetyczna". Osoba, która regularnie odwiedza restauracje typu fast food, jest po prostu skazana otyłość i problemy zdrowotne. Hamburger wzbogaca nas o 510 kcal / sztukę, a frytki - 239 kcal / 100 g. Łącznie 749 kcal - prawie połowa dziennego zapotrzebowania na energię kobiety.

Smażone mięso

Drugie miejsce na liście, która jest najbardziej wysokokalorycznym smażonym stekiem wieprzowym. Tylko 100 gram smażonej potrawy "kosztuje" 600 kcal, a to podlega grillowaniu, ponieważ użycie oleju doda 100 dodatkowych kalorii. Smażony kurczak wyróżnia się również kaloryczną zawartością - 490 kcal / 100 g.

Nie wysokokaloryczne, ale odżywcze

Pamiętaj też, aby wspomnieć, jaki rodzaj jedzenia nie jest wysokokaloryczny, ale bardzo satysfakcjonujący. Stali bywalcy ekspedycji do Amazonii wiedzą, że istnieje jeden produkt, który uratuje przed głodem - jest to awokado. Rośnie w tych regionach bez przerwy, a jeśli znajdziesz się bez jedzenia na pustyni, wystarczy zjeść tylko jeden owoc awokado na 24 godziny.

Jego wartość kaloryczna wynosi zaledwie 208 kcal / 100 g, a sekretem odżywiania jest to, że zawiera ogromną dawkę witamin, nienasyconych tłuszczów i białka.

Do przybierania na wadze

Zawsze istnieje kategoria ludzi, którzy chcą przybierać na wadze - mogą to być z natury subtelni ludzie lub kulturyści. Oni, jak nikt inny, ważne jest, aby wiedzieć, jakie wysokokaloryczne potrawy powinny być napełniane przez swoje lodówki, aby uzyskać przyrost wagi.

W przypadku wysokokalorycznej żywności w celu przybrania na wadze, istnieje kilka zasad:

jakie jedzenie ma najwyższą kalorię
  • głównie dieta powinna składać się z białek;
  • musisz skupić się na owsiance, ugotować je w mleku i dodać masło;
  • pożądane są przekąski w postaci "bomby energetycznej" kanapek - serów, masła, kiełbas;
  • boczne naczynia warzywne powinny być wypełnione najbardziej kalorycznymi dodatkami - orzechami i olejami roślinnymi;
  • Do każdej potrawy należy dodać kwaśną śmietanę, ser, twaróg / a> (puree ziemniaczane ze śmietaną, makaron z serem, owsianka z serem).