Niemal każda kobieta stara się kontrolować jej wagę. Aby to zrobić, niektórzy siedzą na różnych dietach, podczas gdy inni używają różnych środków utraty wagi wątpliwej skuteczności. Jednym z powodów, które uniemożliwiają osiągnięcie pożądanego rezultatu, jest silny apetyt.

Jeśli nie możesz kontrolować ilości zjedzonego przez siebie jedzenia, możesz użyć środków, aby zmniejszyć apetyt, dzięki czemu szybko poczujesz się pełny.

Zmniejszenie apetytu środków ludowej

Stosując zioła w celu zmniejszenia apetytu, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę, że mają przeciwwskazania, dlatego skonsultuj się z lekarzem.

  1. Sage Zmiażdż 2 łyżeczki liści i przykryj szklanką wrzącej wody. Powstały wlew zaleca się pić przed posiłkami.
  2. Cystozir. Ten wodorostów skutecznie redukuje apetyt . Wziąć 100 g cystoziaru, wlać pół litra wrzącej wody i pozostawić na pół godziny. Weź infuzji jest konieczne do 3 łyżki. dziennie.
  3. Pokrzywa. Aby przygotować napar, weź 1 łyżkę. łyżka suchych liści i napełnij je szklanką wrzącej wody. Herbatę można pić w dowolnym momencie.

Leki zmniejszające apetyt

Za radą dietetyków można zażywać leki, aby zmniejszyć apetyt. Tylko w tym przypadku nie zapomnij utrata apetytu środków ludowej o skutkach ubocznych i bezwarunkowej krzywdzie stosowania takich leków.

  1. Mazindol (sanorex) - lek, który wpływa na centrum głodu i hamuje go. Ponadto stymuluje centrum nasycenia.
  2. Fenylo-propanolamina - lek syntetyczny. Oprócz zmniejszenia apetytu, fenylopropanolamina poprawia nastrój.
  3. Fentermina - lek ma podobny wpływ na organizm.

Inne środki, które pomogą Ci zmniejszyć apetyt:

  • szklanka wody wypita w 15 minut przed posiłkami;
  • olejki eteryczne: jałowiec, cynamon mięta, zielone jabłko itp.
  • mały kawałek ciemnej czekolady.