Nikt z nas nie jest obojętny na nęcący zapach cynamonu, który z łatwością rozpoznajemy w każdym wypieku, deserach, napojach. Ale bez względu na to, jak bardzo nam się to podoba, doskonale wiemy, że wszystkie te potrawy są wystarczająco szkodliwe dla naszej sylwetki.

Okazuje się cynamon nie tylko daje nam przyjemny aromat, ale także przysługę. Jest użyteczny do wzmacniania odporności, przeziębienia, chorób żołądka itp. Nie możesz wymienić wszystkich użytecznych właściwości, więc przejdźmy do głównego punktu: dlaczego cynamon jest dobry do odchudzania i czy jest dobry?

Jak cynamon wpływa na utratę wagi?

Po pierwsze, cynamon wspomaga odchudzanie, przyspieszając nasz metabolizm.

Po drugie, cynamon obniża poziom cukru we krwi, ponieważ wszyscy wiemy, że jego wysoka zawartość jest jedną z przyczyn nadmiernej wagi.

Po trzecie, cynamon jest doskonały tłumi apetyt. Przez długi czas nie poczujesz głodu.

Aby zaoszczędzić na wadze i nie zyskać zbyt dużo, wystarczy użyć ½ łyżeczki mielonego cynamonu dziennie. Jeśli nadal będziesz mieć dodatkowe kilogramy, to w przypadku utraty wagi przedstawimy kilka przepisów na zdrowe napoje.

Herbata cynamonowa

Składniki:

 • woda - 1 l;
 • liść zielonej herbaty - 5 łyżeczek;
 • sok z jednej cytryny;
 • mielony cynamon - 3 łyżeczki.

Gotowanie

Zaparz zieloną herbatę w 1 litrze gorącej wody. Po tym jak się trochę poprawił, dodajemy sok z cytryny i cynamon. Czekamy, aż herbata się ochłodzi, a następnie wyślemy do lodówki. Iced cynamonowa herbata jest gotowa! Weź to dwa razy dziennie: rano na czczo i wieczorem przed snem.

Spalanie tłuszczu koktajl

Składniki:

 • o niskiej zawartości tłuszczu kefir - 250 ml;
 • mielony cynamon - ½ łyżeczki;
 • mielony imbir - ½ łyżeczki;
 • ostra papryka - na czubku noża.

Gotowanie

Wszystkie składniki są mieszane bezpośrednio w kubku i koktajl jest gotowy. Należy pić w nocy każdego dnia. Jeśli smak wydawał się bardzo ostry, następnym razem dodaj mniej pieprzu, ale więcej cynamonu. Koktajl taki można również wykorzystać w dniach wyładunku.

Cynamon do utraty wagi: przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego produktu, cynamon ma swoje przeciwwskazania. To nie powinno być spożywane przez ludzi:

 • osoby starsze;
 • pacjenci z nadciśnieniem;
 • ludzie z gorączką;
 • ludzie z pobudliwością nerwową;
 • w ciąży i laktacji;
 • ludzie z krwawieniem wewnętrznym i zewnętrznym.

Jeśli nadal należysz do grupy ludzi, którzy sprzeciwiają się tej przyprawy, nie martw się, okłady z cynamonem również działają jako jeden ze środków do utraty wagi. Ale pamiętaj, że po tym wszystkim jest procedura ocieplenia, więc dla tych, którzy mają przeciwwskazania, okłady powinny być stosowane z ostrożnością. Efekt takich okładów jest niesamowity: twoja skóra stanie się gładka, cellulit zniknie. Ponadto cynamon jest w stanie usunąć toksyny i toksyny z tkanki skóry. Korzystanie z okładów z cynamonem w ciągu miesiąca gwarantuje uzyskanie eleganckich rezultatów. Zaproponujemy Ci do gustu kilka rodzajów okładów cynamonowych.

Okłady cynamonowe

Cynamon i miód

Przygotowanie: stopić dwie łyżki miodu w kąpieli wodnej, dodać 1 łyżeczkę cynamonu do niego. Poczekaj, aż mieszanina nie będzie tak gorąca i zastosuj masujące ruchy w obszarach problematycznych. Zawiń film i przytrzymaj przez 30 minut.

Oliwa z oliwek i olejek eteryczny z cynamonem

Wymieszaj oba oleje w równych proporcjach, ile potrzebujesz. Podgrzać je w łaźni wodnej i nałożyć na ciało. Zawijamy film i chowamy się pod ciepłym kocem

.

Błękitna glina i cynamon

Worek z glinki rozcieńczony w ciepłej wodzie do konsystencji śmietany. Dodaj 3 łyżeczki cynamonu i 3 krople oleju (najlepiej cytrynowego, skuteczny w walce z cellulitem). Nałożyć mieszaninę na ciało i owinąć folię. Wskazane jest, aby nie wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych, ale po prostu odprężyć się.

. herbata cynamonowa

Na pytanie "Czy cynamon pomaga w utracie wagi?" Większość tych, którzy próbowali go, jako środek do utraty wagi, reaguje pozytywnie. Zalecamy dołączenie do nich, bo co powinieneś spróbować?

Po zapoznaniu się z innym sposobem na utratę tych dodatkowych kilogramów, pamiętaj, że maksymalny efekt z tego będzie w połączeniu z dietą i ćwiczeniami. Nie bądź leniwy, przynajmniej ćwicz rano. Przydatna będzie również aktywność fizyczna podczas zabiegu - ich efekt będzie jeszcze większy. I tak jakbyśmy nie lubili cudownego zapachu cynamonu, pamiętajcie, że po tym wszystkim jest przyprawa i powinna ona być właściwie użyta.