Doceniamy mandarynki ze względu na ich niepowtarzalny smak i atmosferę, które tworzą wyłącznie dzięki obecności na stole. Mandarynki są zawsze świętem, bez względu na porę roku jesz. Aromat tych owoców cytrusowych jest w stanie wyleczyć się z depresji, a to nie jest wynalazek, ale genialna kombinacja olejków eterycznych w miąższu ich owoców.

Ostatnio coraz więcej osób zaczęło myśleć o tym, czy mandarynki przyczyniają się do utraty wagi. Oczywiście chcielibyśmy, aby wszystkie smaczne i ulubione potrawy stały się spalacze tłuszczu ale może z mandarynkami to nie sen, ale już rzeczywistość.

Korzyści z mandarynek do utraty wagi

Spójrzmy na rzeczy z trzeźwym wyglądem - nie ma jedzenia zjedzonego, że od razu zaczynasz tracić na wadze. Są jednak produkty o ujemnej zawartości kalorii, których trawienie wymaga więcej kalorii niż cała wartość energetyczna produktu. Mandarynka również należy do takich produktów, ponieważ jego kaloryczność wynosi tylko 38-45 kcal na 100 g (mniej lub więcej zależy od słodyczy wybranej odmiany), a ponieważ cytrusy zawierają dużą ilość błonnika - organizm zużywa dużo energii na trawienie, ale jeśli byłby to jedyny plus używania mandarynek w diecie, nie rozmawialiśmy o nich nawet.

Wszyscy wiedzą, że owoce cytrusowe są szczególnie ważnymi źródłami witamin przez cały rok, choćby dlatego, że składniki odżywcze mogą być przechowywane przez długi czas pod silną skórką mandarynek i pomarańczy.

Potrzebujemy witamin nie tylko zimą, ale także podczas diety, ponieważ każda dieta wyklucza coś i pozbawia czegoś, a mandarynki pomagają zrzucić wagę i uzupełnić równowagę składników odżywczych. Zawierają:

  • Witamina A - poprawia kondycję skóry, włosów, oczu;
  • Witamina C - poprawia odporność;
  • Witamina B1 - łagodzi depresję i normalizuje układ nerwowy;
  • Witamina D - wypełnij brak promieni słonecznych w zimie;
  • Witamina K - wzmacnia naczynia krwionośne.

Również w mandarynkach jest kwas cytrynowy, który staje się naturalnym konserwantem cytrusów i, co najważniejsze, nie pozwala im gromadzić azotanów.

Dieta na mandarynkach może być uważana za diuretyczną i przeciwobrzękową, ponieważ owoce cytrusowe zawierają dużą ilość soku, a po zjedzeniu jedynie 200-300 g zasadniczo "zmywają" ciało. Za ten koszt menu mandarynek może całkowicie wyeliminować obrzęk, zmniejszyć cellulit, a olejek mandarynkowy pomoże uniknąć rozstępów po utracie wagi.

W przypadku zaburzeń jelitowych (i to często dzieje się podczas diety na nietypowych pokarmach) wystarczy wypić szklankę soku z mandarynki - ma właściwości ściągające i pomaga w przypadku biegunki.

W przypadku wzdęć i nudności powinieneś przeżuć czystą skórkę mandarynki, a spożycie tych owoców cytrusowych zapobiegnie w twoim wnętrzu zapobieganiu infekcji.

Dieta na mandarynki

Istnieje wiele opcji niskokalorycznej diety mandarynkowej, każdy może wybrać własną.

Tak więc rozważa się najtrudniejsze dzień postu na mandarynki i czystą wodę - nie możesz torturować się z takim menu dłużej niż jeden dzień Inną opcją rozładunku, którą możesz wyleczyć z żalu w ciągu około trzech dni, jest dzienne spożycie kilograma mandarynek i 6 białek z kurzych jaj.

Jeśli chodzi o tę dietę, istnieją opcje na 7, 10 i 14 dni.

użycie mandarynek

Przykładowe menu dietą mandarynkową jednego dnia:

  • Śniadanie - szklanka świeżo wyciśniętego soku z mandarynek, muesli lub płatków owsianych od 1 łyżki. rodzynki, para orzechów, 4 łyżki. jogurt;
  • obiad - zupa jarzynowa z krakersami żytnimi, 5 mandarynek;
  • obiad - 300 g gotowanej piersi z kurczaka, 2 pomidory, 2-3 mandarynki.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko może być o wiele prostsze - stopniowo zastępując szkodliwość swojej diety mandarynkami, przejście do zdrowej diety będzie bezbolesne, a kilogramy, choć stopniowo, zajmie dużo czasu.