Dekorowanie tradycyjnego wielkanocnego wypieku jest ważnym i ulubionym zajęciem przed świętem. Oferujemy kilka przepisów na świeżo upieczone krówki Wielkanocne ciasto i chętnie poinformują Cię, jak prawidłowo go przygotować.

Cukier krówkowy na wielkanocne ciasto

Składniki:

  • cukier drobny - 450 g;
  • woda pitna - 230 ml;
  • kwas cytrynowy - 1/4 łyżeczki.

Gotowanie

Picie wody wlewa się do metalowego pojemnika, wlewamy do niej odpowiednią ilość drobnego cukru i dokładnie mieszamy, wkładamy wszystko na dołączoną płytę grzejną. Podczas gotowania ostrożnie usuwamy pianę, której nie potrzebujemy, a po zmniejszeniu ilości gazu gotujemy syrop z częstym mieszaniem. Gdy tylko syrop zacznie odczuwać lepkość, weź go na koniec łyżeczki i zanurz w zimnej wodzie. Jeśli syrop nie rośnie, ale wziął jak kulkę i można go złapać, a następnie usunąć syrop z ognia i schłodzić go do lekko ciepłego stanu. Następnie nałóż na czubek łyżeczki kwasu cytrynowego, wlej do naszego syropu cukrowego i za pomocą miksera z dużą prędkością ubij słodki, aż uzyska jednolitą białą barwę. Teraz możesz umieścić to polewa na zimnych ciastach i ozdobić jasną polewą.

Przepis na ciastka z cukrem pudrem

Składniki:

  • cukier puder - 250 g;
  • tłuste mleko - 3 łyżki. łyżki.

Gotowanie

W delikatnie oblanym cukrem pudrem dodaj jedną łyżkę ciepłego mleka (37 stopni) i natychmiast zmiel wszystko, aby uzyskać gładką, gęstą, śnieżnobiałą masę. Ten rodzaj bardzo smacznej, olśniewającej białej krówki powinien być natychmiast nakładany na ochłodzone kapelusze pachnących wielkanocnych ciast i natychmiast posypany wybranymi dekoracjami.

Fondant białkowy do ciast wielkanocnych

Składniki:

  • białka jaj - 3 szt .;
  • cukru pudru lub cukier drobny - 330 g;
  • Wielkanocne ciasto krówki
  • sok z cytryny - 1 łyżka deserowa.

Gotowanie

Ostrożnie oddzielone, dobrze schłodzone białka dużych jaj, ubij mikserem, aż pojawi się biała piana. Potem stopniowo, powoli, zaczynamy wylewać tu cukier lub przesiany cukier puder, kontynuując pracę jako mikser. Do uzyskanej jednorodnej białej masy wyciśnij jedną łyżkę świeżego soku z cytryny i na końcu ustaw mikser w stabilnym, przewiewnym stanie. Zastosuj krówkę na schłodzonych ciastach i natychmiast udekoruj tradycyjną, wielokolorową polewą.