Każda młoda matka marzy o tym, aby jej sylwetka po urodzeniu przybrała kształt. Jednak dla tych, którzy przeszli cesarskie cięcie, sporty mogą być problematyczne, nie tylko ze względu na brak czasu i wysiłku, ale także z powodu przeciwwskazań medycznych. Jak uprawiać fitness po cesarskim cięciu, jakie sporty są dozwolone i które są zabronione? O czym należy pamiętać, ćwicząc fitness?

Jak przywrócić żołądek po cesarskim cięciu?

Uruchamianie aktywnych klas sport po cesarskim cięciu lekarze nie zalecają wcześniej niż 2 miesiące, a następnie, jeśli nie było żadnych komplikacji i problemów. Przed rozpoczęciem szkolenia należy przeprowadzić ankietę ze specjalistami. Jednak ćwiczenia takie jak wciąganie brzucha mogą rozpocząć się już po kilku tygodniach po porodzie, chyba że powodują nieprzyjemne odczucia i ból w obszarze szwu. Wystarczy wyciągnąć żołądek 3-5 razy, stopniowo zwiększając obciążenie, możesz to zrobić leżąc na brzuchu, możesz także odciążyć mięśnie pośladków i dolnej części pleców. Wszystko to pozwala rozpocząć pracę mięśni, a także wzmocnić krążenie krwi w tym obszarze, przyspieszając gojenie.

Hulahup po cięciu cesarskim

Kolejnym pytaniem, które niepokoi matki, które pozostały z cesarskim brzuchem, jest to, czy można obrócić hula-hoop po operacji. To naprawdę duże obciążenie prasy i cięcie szwów cesarskich ale dlatego, że matka musi nie tylko czuć się dobrze, ale także mieć pewność, że w pełni wyleczył. Jeśli podczas ćwiczenia z hula-hoop odczuwasz ból w obszarze szwu, odłóż go na chwilę i spróbuj ponownie za kilka tygodni.

Fitness po cięciu cesarskim to sposób na przywrócenie starej figury i cieszenie się ulubionymi ubraniami. Jednak wysiłek fizyczny musi być podawany w sposób odmierzony, ściśle analizując stan, jeśli to konieczne, w porozumieniu z lekarzem. To jest klucz do twojego zdrowia.