Każda kobieta chce szybko wrócić do swoich form, które posiadała przed ciążą. Przede wszystkim, w interesującym położeniu, brzuch cierpi na utratę pięknego kształtu, który przez 9 miesięcy rozciągał się i zmieniał swoje kontury. Co więcej, żołądek cierpi, jeśli wszystko jest jeszcze skomplikowane przez operację. Niektóre matki cierpią z powodu tego, że ich formy straciły swój przedurodzeniowy urok. A my jesteśmy gotowi zacząć pompować prasę wkrótce, nawet po cesarskim cięciu.

Ale nie spiesz się. Po pierwsze, macica po operacji jeszcze się nie zmniejszyła, dlatego też brzuch może znacznie wybrzuszać, i to jest norma. Po drugie, skóra potrzebuje również czasu, aby powrócić do normy i znaleźć odpowiedni ton.

Pomóż jej w tym:

  • zużywać dużą ilość płynu;
  • wykonać peelingi na skórze brzucha i nasmarować je oliwą z oliwek lub specjalnym olejem dla elastyczności skóry;
  • nosić bandaż po porodzie Pomoże to również w osłabieniu mięśni brzucha po cięciu cesarskim;
  • wyeliminuj wszystkie słodycze, mąkę i smażone.

Ćwiczenie po cięciu cesarskim

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną i sport po cięciu cesarskim, wtedy nie ma konkretnej odpowiedzi, kiedy można rozpocząć trening. Wszystko zależy od jakości pooperacyjnego wyleczenia i stanu szwu: zarówno wewnętrznego - na macicy, jak i zewnętrznego - na brzuchu.

Skonsultuj się z lekarzem lub przynajmniej poczekaj na standardowy okres 6 miesięcy. Wszystko wymaga środka i kompetentnego podejścia. To nie będzie przydatne dla kobiety, jeśli poczekasz sześć miesięcy, a następnie nagle rozpocznie ćwiczenia siłowe i wiele godzin sportowych po cesarskim cięciu.

Ćwiczenia dla prasy po cesarskim cięciu

Jednak już od pierwszych tygodni po powrocie do domu możesz wykonywać podstawowe czynności, które pozytywnie wpłyną na Twoją sylwetkę.

Zacznij stopniowo przyzwyczajać swoje ciało do stresu:

  • trzymaj plecy zawsze prosto, dzięki temu mięśnie twojego brzucha będą zawsze w małym tonie, co będzie pierwszym krokiem na drodze do poważniejszych ćwiczeń;
  • chodź z dzieckiem i nie siadaj na ławce, takie stopniowe obciążenie zwiększy wytrzymałość twojego ciała;
  • wykonuj elementarne zakręty i skręty ciała, za pomocą tych ćwiczeń wspierasz mięśnie pleców, które odgrywają ważną rolę w tworzeniu wąskiej talii i płaskiego brzucha, a także przyczyniają się do spalania tkanki tłuszczowej.
aktywność fizyczna po cięciu cesarskim

Kiedy nadszedł czas i poczułeś, że masz dość siły, by zrobić coś poważniejszego, a potem nie spiesz się, aby pobiec na siłownię. Wybierz dla siebie ćwiczenia aerobowe lub aqua aerobic, uprawiaj Pilates.

Podczas sesji twój szew nie powinien ci przeszkadzać. Jeśli czujesz, że ma nudności lub ciągnie, pojawia się ból żołądek po cięciu cesarskim lepiej zatrzymać klasy i powrócić do poprzedniego kroku. A także odwiedzić lekarza, aby znaleźć przyczynę bólu.

I wiedz, że ty, jako matka, wyglądasz doskonale po całym czasie od porodu! Twoje dziecko maluje cię lepiej niż jakakolwiek wąska talia, a talia wróci, jeśli wykonasz choć trochę wysiłku!