Jesteśmy całkowicie uzależnieni od oddychania, ponieważ bez powietrza nie możemy żyć. Najlepszym ćwiczeniem oddechowym jest oddychanie. To prawda, mimo że rzadko myślimy o tym procesie fizjologicznym, oddychanie może być prawidłowe i mniej poprawne.

Właściwe oddychanie dostarcza naszemu organizmowi dużo tlenu, aktywuje metabolizm i trenuje twoje brzucha. Niestety, większość ludzi nie w pełni się dotlenia.

Ćwicz

Teraz nauczymy cię ćwiczenia dla prawidłowego oddychania.

Lewa dłoń jest obniżona na brzuchu, prawa dłoń na klatce piersiowej. Spróbujmy wdychać przez nos i rozluźnić dolną część brzucha, jednocześnie lekko napełniając brzuch. Po wydechu - wargi muszą się złożyć z rurką, ciągnąc za mięśnie prasy.

Ogółem: podczas wdechu brzuch jest napompowany (staramy się wpuścić powietrze jak najniżej do żołądka), a kiedy wydychamy - prasa staje się napięta (zdmuchujemy ich brzuch powietrzem).

Trzeba się postarać, aby przy tych wszystkich manipulacjach klatka piersiowa prawie się nie poruszyła.

W tym samym czasie nie ma nic lepszego dla utraty wagi niż ćwiczenia oddechowe. Kiedy wdychasz, mięśnie się rozciągają, a kiedy wydychasz, kurczy się - tak jak w ćwiczeniach dla prasy, które boleśnie wykonujemy.

Kiedy wydychamy, musimy próbować rozciągnąć się tak wysoko, jak to możliwe - wyciągamy cały kręgosłup na czubek głowy.

Dzięki oddychaniu w jamie brzusznej przepona i narządy wewnętrzne są masowane. W tym, masaż ten jest korzystny dla układu trawiennego, przyspieszając procesy trawienia.

Ćwiczenia dotyczące komponentów energetycznych

Dla doskonalszej realizacji tego ćwiczenia, które w rzeczywistości powinno być normalnym wzorcem oddechowym, możesz dodać trochę wyobraźni i yogini . W miejscu, gdzie naprawiamy prawą rękę, jest nasza czakra serca. Trzeba sobie wyobrazić, że dokładnie oddychamy powietrzem w tym miejscu. Kiedy wdychamy, jasny, piękny, zdrowy i promienny strumień powietrza schodzi w dół brzucha. Jesteśmy wypełnieni tym światłem. Kiedy wydychamy, możemy zobaczyć, jak przepływ powietrza wznosi się wzdłuż kręgosłupa i wpada do serca.

Tak więc, ćwiczenia do trenowania oddechu, uczą obracania energii w twoim ciele.

Tak, słyszeliśmy o wspólnym wyrażeniu "oddychaj głęboko". Zapomnieliśmy bowiem, że urodziliśmy się jako eksperci w kompleksie ćwiczeń oddechowych, ponieważ kiedy rodzi się dziecko, dziecko bierze pierwszy oddech z żołądka. Jednak pragnienie, aby wyglądać szczuplejsze, powoduje, że toniemy w żołądku, a myśl o opuszczeniu powietrza sprawia, że ​​wydaje się bardziej kompletna. W rzeczywistości, po prostu musisz przyzwyczaić się do treningu oddychania przeponowego (brzusznego). To nie sprawi, że będziesz grubszy, ale wręcz przeciwnie, jak nic innego, wzmocni to prasę.