Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są integralnymi towarzyszami wygodnego, siedzącego trybu życia, kiedy aby zmienić kanał, wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie. Najmniej mobilną częścią kręgosłupa jest odcinek piersiowy. A choroby tej części są mniej widoczne na początkowych etapach. Naszym zadaniem jest rozwinięcie go za pomocą ćwiczeń na kręgosłup piersiowy, nawet jeśli jeszcze go nie bolą.

Dla regionu piersiowego charakteryzuje się skolioza, osteochondroza i przepuklina. Co więcej, jest w tej kolejności, ponieważ jedna wynika z drugiej. Dlatego nie ma charakterystycznej różnicy pomiędzy ćwiczeniami w osteochondrozie kręgosłupa piersiowego lub skolioza . Różnica polega tylko na odczuciach z tyłu.

Ćwicz
  1. PI - siedząc, lekko rozstawiając ramiona, wdychając, zginaj jak najwięcej i zmniejsz łopatkę. Podczas wydechu rozluźnij się, ale pozostaw łopatki w pozycji, do której przynosimy je podczas pierwszej dawki. Ćwiczenie to jest często stosowane w terapii ruchowej w przypadku skoliozy kręgosłupa piersiowego. Wykonujemy 5 takich oddechów, ciągle się rozrastając, obracając rękami, ale bez zwracania łopatki do PI.
  2. PI - wykonywane w pozycji kolano-łokieć. Konieczne jest prawidłowe wstawanie, ponieważ zależy od tego dalsza korzyść z ćwiczeń - kolana są nieco rozstawione, upewniamy się, że uda są prostopadłe do powierzchni. Trzymaj łokcie i kolana w linii. Podczas wdechu pochylamy się tak bardzo, jak to możliwe, zaokrąglając plecy. Pomagamy sobie z głową, wprowadzamy ją do środka, pod pachami, zaokrąglając. Podczas wydechu rozpoczynamy jak najwięcej, schylając się w plecy. Powtórz 3 - 5 razy, zmieniając odległość między łokciami i kolanami.
  3. PI - pozycja łokcia kolana. Dłoń załóż jedno ramię i zmaksymalizuj. W tej pozycji robimy kilka pulsujących szarpnięć, powtarzamy na drugą stronę. Wykonaj 5 razy na stronę. W osteochondrozie kręgosłupa piersiowego ćwiczenie to wykonuje się równomiernie po obu stronach, w przypadku skoliozy dajemy duże obciążenie po stronie skrzywienia.
  4. PI - pozycja łokcia kolana. Podczas wydechu pochylamy się jak najwięcej, zaokrąglając grzbiet, wdychając, zginając. Teraz unieruchamiamy dłoń w talii, obracamy jak najwięcej i wykonujemy kilka ruchów, a następnie powtarzamy na drugą stronę.
  5. Siedzimy na kolanach, pośladkami na piętach, kładziemy się na ciele na nogach, ramionach wzdłuż ciała. Podczas wdechu, zginamy kręgosłup piersiowy tak bardzo, jak to możliwe, pozostając w tej pozycji, podczas wydechu relaksujemy się. Powtórz - 3 - 5 razy. Ćwiczenia wykonywane są najczęściej z przepukliną odcinka piersiowego kręgosłupa, ponieważ bardziej intensywne ruchy powodują zbyt duży ból.
  6. IP - siedzenie, wysunięte nogi. Prawa ręka jest na lewym biodrze, a lewa ręka z tyłu głowy. Maksymalnie zakręć i skręć w lewo. Podczas wdechu naciskamy na tył głowy, wydychając, pochylamy się i jeszcze bardziej obracamy. Z uzyskanej pozycji powtarzamy odbiór od początku. Następnie powtórz po przeciwnej stronie.