Najczęstszą chorobą, która powoduje, że ludzie myślą o zdrowiu swoich kolan, jest zapalenie stawów kolanowych. To właśnie w takich momentach, w stanie paniki, dokonuje się wyboru - aby wyzdrowieć z ćwiczeń za pomocą ćwiczeń na stawach kolanowych, albo obniżyć ramiona, ograniczyć ruch i uzyskać środki przeciwbólowe.

Oczywiście właściwy wybór odpowiednich ćwiczeń wzmacniających staw kolanowy jest oczywisty. Chcemy zapoznać Cię z pewnymi zasadami, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o już chore stawy.

 1. Kompleks ćwiczeń stawu kolanowego należy wykonywać codziennie przez 40-50 minut. W takim przypadku najlepiej jest podzielić go na 15-minutowe przerwy, aby przerwa między stawami.
 2. Konieczne jest rozpoczęcie treningu z powolnymi ruchami, bardzo płynnie zwiększając amplitudę.
 3. Skoncentruj swoją uwagę na bolącym stawie - wyobraź sobie, jak dzięki ćwiczeniom fizycznym stawu kolanowego, krew spływa do niego, tkanki regenerują się, aby przejść ból.
 4. W przypadku poważnych bólów lekarze zalecają wykonanie ćwiczenie w wodzie. Ale do tego trzeba zapisać się na kurs gimnastyki leczniczej.

Ćwiczenia są korzystne dla więzadeł i chrząstki stawu kolanowego, ponieważ poruszając się, wzmacniamy pobliską mięśnie i uwolnić stres od samego stawu.

Ćwicz
 1. Leżymy na plecach, podnosimy ręce, wyciągamy ręce ponad naszą głową, z opuszczonymi skarpetkami. Rozciągamy plecy, wdychamy, wydychamy skarpetki na sobie i obcasy, naprzemiennie rozciągamy - w prawo, potem w lewo. Wdychaj, wydychaj skarpetki - wyciągamy się do przodu. Następnie powtórz rozciąganie pięt.
 2. Ręce wzdłuż ciała, podnieś prawą nogę, rozciągnij palec u nogi - wdech, pięta - wydech. Wykonaj prawą stopę roweru treningowego. Podnieś lewą nogę i powtórz odcinek i rower.
 3. Unieś obie nogi razem, na przemian wykonuj rower prawą i lewą stopą.
 4. Stopy razem, stopy razem, rozciągnij kolana na boki. Wykonaj ćwiczenie "motylkowe" w dynamice - kolana razem, a następnie opuść je na podłogę, delikatnie i delikatnie.
 5. Trzymamy pozycję "motyla", oderwij głowę od podłogi, spójrz na skarpetki. Wykonujemy kilka wspinaczek z łopatkami głowy i łopatek. Następnie gładko oderwij kość ogonową, dolną część pleców, klatkę piersiową od podłogi. Wraz z rozciąganiem miednicy nasze dłonie pozostają na podłodze. Naciskamy pośladki, a następnie delikatnie pada na matę.
 6. Dłońmi chwytamy prawe kolano - wciskamy je do klatki piersiowej. Zaokrąglij grzbiet, czoło rozciągnij do kolana, następnie powtórz na lewej nodze. W tym samym czasie wciskamy dwie nogi do klatki piersiowej, wyciągamy głowę w ich kierunku. Zejdź na dół.
 7. PI jest taki sam. Odrywamy prawą nogę od podłogi, kładziemy stopę na lewym kolanie, odwracamy prawe kolano, na zewnątrz, ciągniemy, potem odprężamy się i skręcamy w środku. Napraw napięcie kolana, oderwij lewą nogę od podłogi, unieś ją i pociągnij nogi w naszą stronę. W dźwigu i oderwij miednicę.
 8. Opuszczamy nogi na podłogę, ustawiamy je szersze niż ramiona, na przemian obniżamy prawe kolano do dywanu, a następnie lewą. Ramiona nie spadają z dywanu, lędźwie są przyciśnięte do podłogi.
 9. Przeprowadzamy ćwiczenie 7 na lewej stopie, a następnie powtarzamy ćwiczenie 8.