Nowicjusze, którzy właśnie odkryli żywienie sportowe , muszą zmierzyć się z kwestią prawidłowego wzrostu białka. W artykule rozważymy zalecenia specjalistów w tym zakresie.

Jak rozcieńczyć białko?

Z reguły na opakowaniu każdego odżywiania sportowego znajduje się instrukcja, w której szczegółowo opisuje się, w jaki sposób należy go przyjmować. Czasami, na przykład, gdy tekst nie jest przetłumaczony na język rosyjski, lub jednostki miary są dla nas nietypowe, może to być trudne do zrozumienia. Na szczęście istnieją ogólne zasady dla wszystkich białek.

Jeśli chodzi o proporcje, skonsultuj się ze swoim trenerem lub specjalistą od żywienia sportowego. Z reguły w recepcji jest około 30 g proszku (jedna miarka).

W jakich proporcjach powstaje białko?

Jak wiadomo, nie ma ścisłych ram, ile płynu powinno być - ważne jest, aby wziąć pod uwagę tylko ilość proszku.

Weź jedną standardową łyżeczkę proszku i rozcieńczyć ją ilością płynu, jaki chcesz. Z reguły od 250 do 500 g płynu. Spróbuj wybrać dawkę, która sprawi, że poczujesz smak.

Co jest lepsze w rozmnażaniu białka?

Z reguły białko rozcieńcza się zwykłym mlekiem o niskiej zawartości tłuszczu (1,5 - 2,5%). Jest to doskonała opcja, ponieważ mleko zawiera naturalne białko, wapń i wiele innych użytecznych składników.

Jeśli nie masz pod ręką mleka, rozcieńcz je białko może być w zwykłej wodzie. Przy takiej samej proporcji smak mieszanki może być inny, ponieważ mleko sprawia, że ​​smak produktu jest bardziej nasycony.

Niezależnie od rodzaju płynu, koktajle proteinowe najlepiej wykonywać bezpośrednio w blenderze, shakerze lub blenderze. W ten sposób osiągniesz maksymalne wymieszanie proszku z płynem, co ułatwi organizmowi wchłonięcie napoju.