Joga tworzy harmonię między człowiekiem, światem wokół niego, a także wewnętrznym światem każdego z nas, światem uczuć i energii. Najczęstszym pytaniem zadawanym przez początkujących jest - jaki rodzaj jogi się dzieje. To prawda, ponieważ osoba, która nie zna sanskrytu, nie myli się z pojęciem "hatha yoga", "jogi mantry", "jogi kundalini" i tym podobnych.

Zastanów się nad głównym i najczęściej stosowanym w praktyce "dla wszystkich" rodzajów jogi.

Hatha yoga

Jeśli jesteś początkującym i nie wiesz, co wybrać z licznych praktyk jogi, zdecydowanie polecisz hatha joga. Jest to połączenie ćwiczeń fizycznych i oddychania, technik medytacyjnych, poprawy ciała i doprowadzenia do potwierdzenia głównego "sloganu" Hatha Jogi - osoba ma nieograniczoną władzę nad swoim ciałem. Jeśli chodzi o chodzenie po węglu, przeszywanie ciała w różnych punktach i siedzenie na paznokciach - to mistrzowie jogi dowodzą nieograniczonych zdolności ciała, które są rozumiane z całkowitym rozluźnieniem umysłu.

Ashtanga-Vinyasa Yoga

Ten typ jest ścisłą sekwencją wykonywania podanych asan. Przejście do następnej pozycji następuje dopiero po pełnym opanowaniu poprzedniej. A pomiędzy asanami wykonuje się rodzaj dynamicznych wiązek, tak zwanych vinyasów.

Sivananda yoga

Bez tego kierunku nie da się ustalić, jakie rodzaje jogi są na liście. Niezwykle popularny do tej pory kierunek jest gałęzią hatha jogi. Jest to rodzaj "jogi dla wszystkich", ponieważ Sivananda Yoga obejmuje syntezę technik ze wszystkich stron w jodze. Charakterystyczną cechą jest maksymalny relaks.

Tri-yoga

Kierunek powstał w wyniku wielkiego duchowego natchnienia jego twórcy, Kali Ray. To jest medytacja w ruchu. Kierunek jest najbardziej odpowiedni dla kobiet, które nie chcą być wprowadzane w głąb filozofii Wschodu i nie twierdzą, że "chodzą po węglach". Jest wystarczająco dużo ćwiczeń siłowych i rozstępów, i, oczywiście, relaksu.