Ile-o-Cerf, lub Oleniy Island , znajduje się na wschodnie wybrzeże Mauritiusa . Pewnego razu na tej wyspie żyło wiele jeleni - stąd nazwa. Dziś zdobią go zaciszne zatoczki, wodospady, klify, dziewicze lasy oraz różnorodna flora i fauna. Każdego roku wyspa jest odwiedzana przez wielu turystów. Możesz dostać się tu statkiem, wynajęty jacht a nawet katamaran, ponieważ znajduje się bardzo blisko linii brzegowej Mauritiusa.

Zaskakujące jest to, że wyspa należy do hotelu Toussrok, więc infrastruktura na niej jest dość dobrze rozwinięta. Ponadto sam hotel zapewnia pełen zakres usług związanych z resztą na wyspie.

Warunki pogodowe

Pogoda na Deer Island nie różni się od Mauritius . Można go odwiedzić przez cały rok, lekkie orientalne wiatry nie psują reszty, ale wręcz przeciwnie, stwarzają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza surfowania. Cyklony są tu rzadkimi gośćmi i szybko mijają, więc nie powinni się wystrzegać. Temperatura w różnych porach roku jest nieco inna: najgorętsza na wysokości zimy jest 32-33 ° C, najcieplejsza pogoda jest w środku roku - 23-25 ​​° C. Woda w lecie jest o kilka stopni wyższa, więc chęć kupowania występuje znacznie częściej.

Wycieczki i atrakcje

Główną atrakcją wyspy Deer jest jej natura, dlatego grupy turystów przede wszystkim udają się na rzekę południowo-wschodnią, gdzie czekają na nich piękne wodospady. Następnie trasa trwa nadal na ziemi, wszystkie na białych piaskach, które są otoczone czarnymi skałami. Turkusowa woda rozmywa panoramę w kontrastujących kolorach. Wśród dzikich lasów na wyspie zostaniesz wprowadzony do flory i fauny roślin. Mała wycieczka piesza zamienia się w małą podróż w świat natury. Po wspięciu się na niskie zbocze, będziesz miał wspaniały widok na ocean i główną wyspę. Należy również koniecznie odwiedzić zatokę, gdzie czysta woda pozwala obserwować życie morskie ze skał.

Олений остров паркОлений остров река
Rozrywka

Na wyspie jest dużo rozrywki, ale wszystkie są aktywne i sportowe. Ale masz możliwość pod nadzorem specjalistów do opanowania dowolnego rodzaju sportów wodnych:

  • surfowanie;
  • łodzie wiosłowe;
  • banan;
  • katamaran;
  • boja
  • spadochron wodny;
  • narty wodne.

Możesz uzyskać odprawę i przygotować się do aktywnego wypoczynku na Mauritiusie, ale możesz naprawdę doświadczyć smaku emocji na Deer Island. Również to miejsce jest rajem dla miłośników. nurkowanie . W zatokach znajduje się wiele ośrodków, w których można zejść pod cichą powierzchnią wody i odkrywać podwodny świat wyspy.

Na wyspie znajduje się także piękne 18-dołkowe pole golfowe, zaprojektowane przez najbardziej nagradzanego w Europie golfisty Bernarda Langera. Pole znajduje się wśród wzgórz, jezior i niesamowitych tropikalnych roślin. Zajmuje 38 z 87 hektarów wyspy. Wszystkie 18 dołków znajdują się tak, aby zawodnicy podczas gry mogli podziwiać ocean. Pole cieszy się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów golfa i profesjonalistów, ponieważ Bernard Langer włożył całą swoją miłość w dzieło całego życia i sprawił, że stało się jeszcze ciekawsze dzięki wielu piaskownicom i stawom otoczonym drzewami. Granie tutaj jest nie tylko interesujące, ale nawet ekscytujące!

Олений остров поле для гольфаОлений остров серфинг
Hotele

Zaskakujące jest to, że na wyspie Olenye nie ma hoteli ani nawet bungalowów. Być może wynika to z faktu, że znajduje się on bardzo blisko wschodniego wybrzeża Mauritiusa, gdzie znajduje się więcej niż wystarczająco hoteli. Dostanie się od nich na wyspę nie będzie stanowiło najmniejszej trudności. Łodzie regularnie je kursują, poza tym można wynająć dowolny transport wodny i wsiąść na niego samodzielnie. Najbliższym hotelem na wyspie jest Le Touessrok 5 *, ale ceny za pobyt tam są dość wysokie. Bardziej ekonomiczną opcją jest wynajęcie apartamentów i bungalowów w mieście La Place Belgath: tam można wynająć apartamenty od 16 do 106 USD za dzień.

Отель Le Touessrok 5 фасадОтель Le Touessrok номер внутри
La place belgath аренда вилLa place belgath аренда квартир
Restauracje

Zasadniczo na wyspie są restauracje z tradycyjnymi kuchnia narodowa , ale jest instytucja, w której menu prezentowane są tylko dania kuchni francuskiej - Paul & Virginie. Restauracja znajduje się na plaży, a kilka małych werand znajduje się bezpośrednio nad wodą. Przezroczysta podłoga, pod którą widać ocean i podwodny świat, wygląda imponująco. Jak w każdej francuskiej restauracji, instytucja ma dość dużą listę win.

Ресторан Paul & Virginie

Mówiąc o restauracji z kuchnią narodową, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na restaurację La Chaumière Masala, której menu obejmuje tylko klasyczne dania kuchni indyjskiej. Jest to również doskonałe miejsce na lunch, ponieważ jest otwarty od 12:00 do 17:00.

Ресторан La Chaumière Masala

Obok niesamowitego pola golfowego znajduje się bar dla miłośników sportów wodnych i miłośników golfa - Paul et Virginie & Sands Bar. Serwuje znane dania narodowe: pizzę z mauretańskimi przyprawami, grillowane krewetki, sałatki i wiele innych.

Бар Paul et Virginie & Sands Bar

Na brzegu Laguny Cichej Wody, w której znajduje się wyspa Oleniy, znajduje się jedna z najlepszych restauracji na Mauritiusie. Jeśli pływałeś katamaranem lub wynajętą ​​łodzią, to zdecydowanie musisz tam zjeść lunch. Znajduje się wystarczająco blisko wyspy, droga nie zajmie więcej niż 5 minut. Restauracja Three Nine Eight znajduje się w pięciogwiazdkowym hotelu Le Touessrok i jest jednym z wielu tego typu obiektów w hotelu.

Ресторан Three Nine Eight

Ostatnia renowacja Le Touessrok miała miejsce w 2002 roku, a jej budżet wyniósł 52 miliony dolarów. Jest to wyrafinowane i luksusowe miejsce. Pracowało nad nim kilku architektów: Mauritiusa i Republiki Południowej Afryki. Sama restauracja Three Nine Eight składa się z trzech poziomów, które prezentują kuchnię dziewięciu różnych kultur: Mauritiusa, Indii, Chin, Tajlandii, Włoch, Hiszpanii i Francji. Zaskakujące jest to, że profesjonaliści z tego konkretnego kierunku gotowania pracują nad przygotowaniem potraw z każdej z ośmiu kuchni, dzięki czemu można oglądać pracę kucharzy prosto z hali! Wizyta w restauracji przypomina kulinarną podróż: dotyczy to nie tylko wnętrza, ale i różnorodności potraw.

Jak się tam dostać?

Wyspa le-o-Cerf jest bardzo popularna wśród turystów, więc dotarcie do niej jest dość proste. Najbliżej znajduje się Port Point Maurice, z którego co pół godziny wypływa łódź. Ponadto prawie wszystkie Hotele Mauritius oferta wycieczki na wyspie, w tym obiady i transfer, co jest bardzo wygodne na rodzinne wakacje.