Wyspa Mauritius - niesamowite miejsce, słynne przede wszystkim ze wspaniałej śnieżnobiałej plaże i elegancki hotele , obejmując całą linię brzegową. Ale odpoczynek nad morzem to nie jedyny wolny czas, w hotelu lub organizatorze wycieczek możesz zamówić wycieczkę ciekawe miejsca na Mauritiusie . Zapoznajmy się z niektórymi z nich bliżej.

Port Louis i ogród botaniczny

Być może jest to jedna z popularnych wycieczek na Mauritius i, z reguły, pierwsza, w której podróżuje większość turystów. Port Louis (Port Louis) jest stolicą pięknej wyspy, w trakcie której czas jest przydzielony i dla kupowanie pamiątek . Zobaczysz starożytne budynki miasta w historycznym centrum, najbardziej popularnym rynku w kraju, oddzielny spacer wzdłuż Caudan Embankment - lokalnego centrum rozrywki i zakupy .

Pamplemois (Pamplemousses) - słynny na całym świecie ogród botaniczny, zresztą jeden z najstarszych na półkuli południowej. Tutaj gromadzą się wszyscy przedstawiciele flory wyspy i wielu unikatowych roślin strefy klimatycznej. Około 80 rodzajów palm rosną w parku, w tym. Palma Talipota, która kwitnie co 60 lat, jest warta odnotowania, a największa lilia na świecie Regia Victoria, jej liść jest w stanie wytrzymać ciężar do 50 kg.

Wycieczka jest obliczana na cały dzień, lunch nie jest wliczony w cenę, bilet dla dorosłych wynosi 70 euro, bilet dla dzieci kosztuje 50 euro. Za dodatkową opłatą w wysokości 2,5 € zostaniesz zaproszony Muzeum Poczty , gdzie gromadzi się interesujący zbiór wiadomości pocztowych Mauritiusa: przechowywane są tu skrzynki pocztowe, telegraf, mundur i znaczki, w tym. pierwszy jest niebieski i pomarańczowy.

Экскурсия Порт-Луи и ботанический сад
Rejs katamaranem

Świetna okazja, aby spędzić cały dzień w ruchu i przyjemności. Po odprawie ze skipperami zostaniesz zabrany do wodospadów Wielkiej Rzeki Południowo-Wschodniej, następnie zorganizujesz lunch od tradycyjne potrawy z Mauritiusa tuż na statku, a potem idziesz Ile Aux Cerfs (Deer Island) - raj dla miłośników wody. Doskonała pogoda, biały piasek i woda o nietypowym turkusowym kolorze. Możesz pływać w przyjemności z maską i rurką, niezależnie od jasnych podwodnych mieszkańców, lub nurkować z nurkami, nartami wodnymi i wiele więcej. Wycieczka jest zaplanowana na cały dzień. Koszt biletu dla osoby dorosłej wynosi 82 ​​EUR, koszt biletu dla osoby dorosłej wynosi 49 EUR.

Экскурсия круиз на катамаране
Wycieczka Blue Safari (nurkowanie na łodzi podwodnej)

Podczas poprzedniej trasy, dla miłośników przygód i podwodnej zabawy oraz żarliwych wielbicieli, Jacques-Yves Cousteau i Jules Verne proponują zanurzyć się w przejrzystych wodach Mauritiusa na łodzi podwodnej w rejonie Trou aux Biches.

Nurkowanie trwa godzinę: siedząc w komforcie z klimatyzacją, znajdziesz się na głębokości około 30 metrów w niesamowitym podwodnym świecie wśród jasnych koralowców, błyszczących i połyskujących ryb, w odległej przeszłości zobaczysz także szczątki rozbitego statku "Wrak Star Hope".

Ta wycieczka jest pod kontrolą certyfikatów bezpieczeństwa łodzi podwodnej, która zgodnie z międzynarodowymi przepisami jest corocznie aktualizowana. Gdy łódź jest w trybie ciągłym, połączenie jest utrzymywane do momentu pojawienia się. Ale nawet w razie nieprzewidzianej sytuacji łódź ma dość powietrza i jedzenia przez trzy dni. Całkowity czas trwania wycieczki wynosi dwie godziny, koszt dla dorosłych wynosi 231 EUR, dla dzieci 162 EUR.

Экскурсия Blue Safari
Wycieczka "Taste of Chamarel"

Kulturalny odpoczynek rozpoczyna się na obszarze jednego z nich miejscowości wypoczynkoweKurepipe , gdzie niedaleki wygasły wulkan Trou aux Cerfs (Trou aux Cerfs) znajduje się w pobliżu jego krateru, ukształtowanego miliony lat temu. Stąd widać wspaniałą panoramę części Mauritiusa. Po przejściu do świętego hinduskiego jeziora Grand Bassin ( Ganga Talao ), na brzegu której zbudowana jest piękna świątynia i znajduje się ogromny posąg Shivy.

Następnym etapem będzie zwiedzanie wodospadu Alexandra Wąwóz Czarnej Rzeki Jest to piękny naturalny park z nietkniętymi obszarami lasów, na których żyją zagrożone zwierzęta, oraz wycieczka do fabryki rum Chamarel, gdzie można zapoznać się z produkcją i, jeśli to pożądane, skosztować najlepszych odmian Romów na Mauritiusie. W restauracji Le Chamarel czeka na Ciebie wspaniały trzydaniowy lunch.

W końcowej części podróży odwiedzisz jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie - kolorowe ziemie Chamarel . Tęcza będzie u twoich stóp, w tym miejscu ziemia ma siedmio-kolor naturalny kolor. A wodospady Chamarel dodadzą ci świeżego wrażenia.

Wycieczka jest obliczana na cały dzień, koszt pełnego biletu dla dorosłych wynosi 110 €, dla dziecka poniżej 12 lat 80 €.

Экскурсия Вкус Шамарель
Wycieczka do parku Kasela

Dla aktywnych turystów i miłośników przyrody, wycieczka po Kasela Park będzie jednym z doskonałych dni spędzonych poza białymi plażami. Goście będą mogli wybrać się na najdłuższy ziplain na Oceanie Indyjskim, przejechać się wąwozem wzdłuż mostu Nepalu, uzyskać maksymalne wrażenia z podwójnych i potrójnych kabli z zamkiem błyskawicznym, a przekroczenie kanionu wypełni Twój dzień ekscytującymi i niezapomnianymi wrażeniami.

W cenie wycieczki znajduje się piknik z grilla, można popływać w stawie Parku Kasela, schodząc tam na niewielkim kablu zipowym. Podróż zajmie Ci prawie cały dzień, poza tym jest dostępna dla każdego, kto ma więcej niż 8 lat. Bilet dla dorosłych kosztuje 165 EUR, bilet dla dziecka kosztuje 120 EUR.

Экскурсия в парк Касела

W rzeczywistości opcje wycieczek masy, zarówno krótkie na 2-3 godziny, i nasycone, zajmowanie przez cały dzień. Ceny wycieczek na Mauritius mogą się nieznacznie różnić z powodu wykazu programu i kosztu transferu. Wycieczki mogą być indywidualne lub grupowe, w każdym przypadku zaleca się dokonanie rezerwacji. A jeśli chcesz, możesz zarezerwować wycieczkę na Mauritius po rosyjsku.