Mauritius - państwo składające się z wysp, otoczone Oceanem Indyjskim i położone w Afryce Wschodniej. Mauritius składa się z archipelagu Mascarene (wyspy Mauritius i Rodriguez ), archipelag Cagados-Carajos i innych małych wysp.

Warunki klimatyczne

Na Mauritiusie tropikalne mokre klimat , średnia temperatura wody na brzegu przez cały rok wynosi około 23 ° C. Od grudnia do kwietnia powszechne są silne burze cykloniczne, a bryza jest tam przez cały rok. Najlepszy czas na żeglarstwo to okres od kwietnia do grudnia. Najlepszy czas na wakacje na plaży to od listopada do stycznia i od kwietnia do maja, kiedy to wieją południowo-wschodnie wiatry, dzięki czemu upał przestaje być męczący.

Jeśli celem twojej podróży jest nurkowanie , a następnie przybyć na wyspę w okresie od września do stycznia - w tym czasie temperatura wody wynosi od 23 do 27 ° C, a widoczność sięga 20 metrów.

Dla doskonałych połowów oceanicznych i dobrego gryzienia warto przyjść w okresie od września do maja, chociaż połowy są możliwe przez cały rok.

Пляжи Маврикия
Żeglarstwo na Mauritiusie

Mauritius jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych wśród ludności europejskiej, mimo oddalenia od kontynentów i wysokich kosztów wypoczynku. Głównym celem turystyki na Mauritiusie są wakacje na plaży i rekreacja na jachtach.

Główną cechą żeglarstwa na Mauritiusie jest naturalna ochrona przed burzami i dużymi falami, dzięki tej funkcji, podróż przyniesie radość nie tylko zawodowym żeglarzom, ale także początkującym i prostym miłośnikom. Niebieskie laguny, rafy koralowe, najczystszy ocean przyciągają coraz więcej ludzi każdego roku, aby bliżej się z nimi zapoznać i wybrać wakacje na jachcie, ta okazja zostanie w pełni ujawniona.

Sporty wodne i nurkowanie

Jeśli wybrałeś żeglarstwo jako wakacje, masz szerokie możliwości cieszenia się nie tylko otaczającymi krajobrazami wysp, ale także uprawianiem sportów wodnych takich jak: nurkowanie, windsurfing, narty wodne, pływanie łodzią z przezroczystym dnem, łowić ryby na Oceanie Indyjskim.

Na wyspie Ille Aux Cerfs, położonej na wschodnim wybrzeżu, można uprawiać prawie każdy rodzaj sportów wodnych, ponadto wyspa słynie z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. plaże i restauracje w rozsądnych cenach. Jak najbliżej podejść do raf i nie zmoknąć można z miejscowości wypoczynkowej Grand Baie "Podwodny spacer" odbywa się w rodzaju łodzi podwodnej.

Najlepszym miejscem do nurkowania na Mauritiusie jest region Tamarin. Tutaj na głębokości około 250 metrów znajdują się najlepsze ogrody koralowe, a ocean zadziwi cię różnorodnością flory i fauny. Najlepsze plaże są słynne północne wybrzeże wyspa.

Дайвинг. РыбыСубмарина

Połowy oceaniczne

Zafascynowani rybacy docenią łowienie z jachtu na Oceanie Indyjskim. Na wodach Mauritiusa występują takie gatunki ryb jak: niebieski i czarny marlin, tuńczyk, dorado, barakuda, kilka gatunków rekinów itp. Można tu łowić przez cały rok, ale dla najlepszego ukąszenia należy tu przyjść od września do maja.

Океаническая рыбалка
Warunki wynajmu jachtu na Mauritiusie

Koszt wynajmu jachtu zależy od jego klasy, pojemności, długości, dodatkowo kalkulacja kosztu obejmuje nie tylko dzierżawę samego statku, ale także wynagrodzenie zespołu, ubezpieczenie. Dodatkowe koszty zwykle obejmują koszt paliwa, opłatę za parkowanie w portach, wskazówkę do zespołu (opcjonalnie), koszty żywności (nie wszystkie jachty są wyposażone w kuchnię do samodzielnego gotowania).

Wynajem jachtu na Mauritiusie - przyjemność dla bogatych ludzi, cena wynajmu na tydzień zaczyna się od 30 tysięcy euro. Jeśli chcesz podróżować bez polecenia, niezależnie komponować trasy, będziesz potrzebować uprawnień do obsługi jachtu żaglowego lub motorowego. Możesz otrzymać ten dokument w jednej z trzech szkół jachtowych: Wielka Brytania - Royal Yachting Ass (RYA), USA - American Sailing Ass (ASA) i International Yacht Master Training (IYT).

Wybierając żeglarstwo jako wakacje, zyskujesz wiele niezaprzeczalnych zalet:

  1. Niezależnie wybierz poziom komfortu: w firmach wynajmujących jachty na Mauritiusie możesz wybrać niewielki statek zwrotny do elitarnego, ponad 50-metrowego jachtu.
  2. Skomponuj trasę podróży w oparciu o swoje zainteresowania, poziom aktywności fizycznej itp.
  3. Masz pełną swobodę ruchów wzdłuż wybrzeża wyspy.
  4. Spędzasz czas w kręgu bliskich osób.
  5. Na pokładzie szeroki wachlarz rozrywki.