Mauritius to egzotyczna wyspa wypoczynkowa na Oceanie Indyjskim. Słynie z gorącego i jednocześnie wilgotnego klimatu tropikalnego. Turyści przyjeżdżają na Mauritius przez cały rok, ponieważ nawet w najzimniejszym okresie roku (od czerwca do sierpnia) temperatura wody nie jest niższa niż 23 ° C, a powietrze ogrzewa się do 26 ° C.

Jeśli planujesz wakacje w tych częściach, zapytaj z wyprzedzeniem prognozy pogody. Pogoda na wyspie Mauritius może się różnić w zależności od miesiąca: spójrzmy, jak. Należy pamiętać, że dla wygody czytelników w tym artykule, pory roku są nazwane tradycjami półkuli północnej (zima - od grudnia do lutego, lato - od czerwca do sierpnia).

Pogoda na Mauritiusie w zimie

W grudniu wyspa Mauritius jest szczytem sezonu wakacyjnego. W ciągu dnia w nocy panuje upał - przyjemny chłód. Temperatura powietrza waha się od 33-35 ° C w ciągu dnia do 20-23 ° C - w ciemności. Jednak w styczniu pogoda na Mauritiusie staje się bardziej oszczędna niż w grudniu, i z tego powodu wzrasta napływ turystów. Mauritius w zimie - najbardziej odpowiednie miejsce dla tych, którzy lubią się wygrzewać. Większość turystów przyjeżdża tu na święta noworoczne. Egzotyczna wyspa Mauritius na Nowy Rok cieszy gości przyjemną pogodą, a także zapewnia im dużo rozrywki. Temperatura wody morskiej w tym sezonie wynosi 26-27 ° C. Ciepło w ciągu dnia jest okresowo przewracane przez silny, ale krótkotrwały prysznic z burzami - charakterystyczną cechą lokalnego klimatu.

Mauritius na wiosnę

Na półkuli północnej wiosna pojawia się w marcu, a na południu, gdzie znajduje się Mauritius, od marca do maja trwa także okres poza sezonem. Pogoda w tym czasie jest dość zmienna. Powietrze nie jest tak gorące (26-29 ° C), ale woda jest wygodna do pływania (około 27 ° C). Jednak pogoda tak naprawdę nie psuje turystów: w marcu i kwietniu na Mauritiusie, dużo opadów, deszcze są prawie codziennie.

Warunki pogodowe na wyspie latem

Latem Mauritius jest najfajniejszy, ale dla niedoświadczonych turystów temperatury są odpowiednie do pływania w morzu i opalania się na plażach. Należy pamiętać, że poziom promieniowania ultrafioletowego na wyspie jest wystarczająco wysoki nawet przy pochmurnej pogodzie, więc nie zapomnij o produkty ochrony przeciwsłonecznej dla siebie i ich dzieci . Pogoda w lipcu na Mauritiusie odpowiada następującym temperaturom: dzień nie spada poniżej 25 ° C, a noc - 17 ° C Opady są kontynuowane, ale są znacznie mniejsze niż poza sezonem. Bliżej jesieni, w sierpniu ilość opadów wciąż maleje, a temperatura powietrza zaczyna rosnąć. Latem wyspa odwiedzana jest przez stosunkowo niewielką liczbę turystów, więc jest stosunkowo wolna. Jeśli nie jesteś fanem ciepła, zrelaksuj się na Mauritiusie, ciesząc się czystymi małymi plażami, możesz o tej porze roku.

Jesień na Mauritiusie

Środek jesieni to początek sezonu turystycznego. Pogoda na Mauritiusie w październiku sprzyja odpoczynku, ponieważ ten miesiąc jest rozważany Pogoda w Mauritiusie w grudniu najbardziej sucha w roku. W listopadzie pogoda na wyspie Mauritius co tydzień pogoda staje się bardziej stabilna, powietrze - gorące i wilgotne, woda - przyjemna (25-26 ° C). Temperatury w nocy utrzymują się na poziomie 20-21 ° C, a temperatury w ciągu dnia wahają się od 30 ° C we wrześniu do 35 ° C na koniec listopada.

Ponieważ lot na wyspę jest wystarczająco daleko, to niezależnie od pory roku, przygotuj się na aklimatyzację (średnio dwa lub trzy dni). Szczególnie uważam to, jeśli jedziesz na wakacje z dziećmi. Nie zapomnij zabrać ze sobą lekkiej kurtki, płaszcza przeciwdeszczowego, okularów przeciwsłonecznych i bezpiecznego oparzenia słonecznego - wszystko to przyda się z powodu opisanych powyżej cech klimatu na wyspie Mauritius.