David Bowie jest ikoną muzyki rockowej, więc wzrost zainteresowania publiczności jego osobą wcale się nie dziwi. Wśród omawianych tematów fani interesują się nie tylko kreatywnością, ale także życiem osobistym. Tradycyjnie prasa, ze szczególnym zainteresowaniem, poszukuje w życiu celebryty najtajniejszych i najbardziej intymnych sekretów pisania artykułów o "wysokim profilu". Dlatego orientacja seksualna ekscentryk David Bowie mógł tylko zainteresować innych.

Wschodząca gwiazda

Od samego początku swojej muzycznej kariery David był niezwykłym muzykiem. Ciągle eksperymentował z obrazami: jaskrawymi kostiumami, makijażem, pomalowanymi paznokciami, różnymi fryzurami. Im bardziej wyzywający był jego kostium, tym bardziej Bowie zachowywał się na scenie.

Wraz z nadejściem chwały Bowie uzależnił się od narkotyków i alkoholu. Ten sposób życia pociągał za sobą brak dyscypliny w związkach intymnych. Liczba partnerów seksualnych muzyka jest po prostu niemożliwa do zliczenia.

Odważne zachowanie, szczere wywiady i zdjęcia zawierały wiele plotek i spekulacji na temat orientacji homoseksualnej Davida Bowie.

Pomimo androgynicznego wizerunku, muzyk rockowy uwielbiał piękne kobiety. Znany jest jego związek z tak znanymi osobistościami, jak Tina Turner, Elizabeth Taylor i Susan Sarandon. Ponadto David był dwukrotnie żonaty i ma dzieci z każdego małżeństwa.

W latach 70. Bowie pisał o biseksualności w prasie zagranicznej. Jest on przypisywany intymnemu związkowi z Iggy'm Poppem, który Iggy kategorycznie zaprzecza. A jednak spędzili ze sobą dużo czasu. Jednym z ulubionych miejsc wspólnego wypoczynku były kluby gejowskie. Mick Jagger znalazł się na liście potencjalnych partnerów. Z wokalistą The Rolling Stones David miał bardzo bliski związek, potwierdzony przez naocznych świadków i kolorowe fotografie. Nawet pierwsza żona Bowie, Angela, w jednym z jej wywiadów powiedziała, że ​​kiedyś znalazła Davida i Micheasa nagich w łóżku. Dla niej ich połączenie było oczywiste. Często chodzili też do kina gejowskiego w kinach, na koncerty Diana Ross, która była uważana za ikonę gejów, rozdawali sobie prezenty i wynajmowali pokoje hotelowe dla dwojga.

Krążą plotki, że w szczytowym okresie związku Davida i Micka, Bowie miał romans z Marianne, która w tym czasie umawiała się z Jaggerem. Później obaj mężczyźni wielokrotnie uprawiali seks z tą samą dziewczyną, Buell, której nie rozpoznali od razu. Kiedy się wyjaśnił, muzycy po prostu zaproponowali jej wspólne spędzanie czasu - trzech z nich.

David i Angela spędzili wieczór przedmałżeński, bawiąc się z inną aktorką. Podczas małżeństwa Bowie absolutnie normalnie nie spędzał nocy w domu. Kochał wolność i żył dla własnej przyjemności.

W latach 70. i 80. miała miejsce tylko rewolucja seksualna. Biseksualizm uznano za normalny w świecie show biznesu. Wielu znanych ludzi chciało być jego częścią.

Czy David Bowie jest naprawdę gej?

David sam kilka razy wypowiadał się na temat swojej orientacji. Za pierwszym razem, gdy był gejem, muzyk zgłosił się w latach 70-tych. Chociaż w tym czasie był żonaty i miał syna. W związku z tym stwierdzenie to nie jest do końca dokładne, a słusznie można powiedzieć - biseksualny .

Czytaj także
  • Córka Micka Jaggera spotyka się z byłym więźniem Normanem Thekornem
  • Och, młodość: 30 rzadkich klatek gwiazd w młodości
  • 14 gwiazd Hollywood, które nie przyszły po swoje Oscary

W 1976 roku, kiedy Bowie był przesłuchiwany przez popularny magazyn Playboy, absolutnie spokojnie potwierdził biseksualność. Kilka lat później muzyk obalił jego słowa, nazywając takie stwierdzenie błędem. W połowie lat 90. David Bowie wyjaśnił, że zawsze był heteroseksualny. Hobby homo- i biseksualna kultura - to był tylko hołd dla mody. Z jego słów nie czuł się dobrze w takiej roli. Niemniej jednak, absolutnie nie żałuje tego doświadczenia.

Андрогинный образ Дэвида Боуи Дэвид Боуи на сцене в откровенном наряде Дэвид Боуи пользовался косметикой и красил ногти
Дэвид Боуи с первой женой и сыном ЗоуиДэвид Боуи часто носил обувь на каблукахДэвид Боуи в Москве с Игги Поппом
Дэвид Боуи и Игги ПоппДэвид Боуи и Мик ДжаггерМик Джаггер и Дэвид Боуи на вечеринке