Od dzieciństwa uczono nas, że miłość jest możliwa tylko między chłopcem a dziewczynką, a związki tej samej płci są poza prawem. Dorastaliśmy, każdy miał własną opinię na temat wyznawców miłości tej samej płci, ale tutaj biseksualizm tradycyjnie powoduje wiele osób oszołomienia. Czy to normalne traktowanie obu płci jako partnerów seksualnych?

Przyczyny biseksualizmu u kobiet i mężczyzn

Początkowo biseksualizm był rozważany tylko z punktu widzenia fizjologii. Mówimy o hermafrodytach, ludziach, którzy posiadali cechy seksualne zarówno męskie, jak i kobiece. W średniowieczu tacy ludzie byli uważani za wytworem diabła i straceni. Później ludzie "klasy średniej" przestali prześladować i zaczęli robić operacje, pozostawiając tę ​​samą płeć.

Jeśli mówimy o biseksualności jako preferencji erotycznej, to wielki wkład w badanie tego zjawiska dokonał Zygmunt Freud. Przed nim była opinia, że ​​dana osoba rodzi się już z pewną postawą seksualną. Freud zasugerował również, że nieświadomie wszyscy ludzie są biseksualni, to znaczy w każdej osobie od urodzenia istnieją zarówno męskie, jak i żeńskie struktury psychologiczne. W większości przypadków, gdy dorośniesz, wszystko, co jest związane z biologią przeciwną, zostaje wypchnięte. Badania na dużą skalę w tej dziedzinie przeprowadził A. Kinsey, który stwierdził, że biseksualność nie jest rzadkim zjawiskiem - około 28% dziewcząt i 46% mężczyzn miało pociąg seksualny lub doświadczało erotycznych doświadczeń z członkami własnej płci.

Czy biseksualizm jest normalny?

Pomimo wszystkich badań naukowcy wciąż nie mogą zrozumieć, która grupa powinna być uważana za biseksualizm - do psychologicznych odchyleń lub indywidualnych cech rozwoju. Niektórzy eksperci nawet wątpią w istnienie biseksualności kobiet lub mężczyzn, uważając ją za przejściowy etap od tradycyjnej orientacji seksualnej do homoseksualnej. Chociaż większość nadal przypisuje zainteresowanie erotyczne przedstawicielom obu płci w odrębnej orientacji seksualnej, zamiast ukrywać swoje skłonności homoseksualne. Cóż, jeśli chodzi o to, czy jest to normalne dla takiej seksualnej atrakcyjności, czy nie, każdy musi sam decydować.

Przetestuj kobiecą biseksualizm

A skąd wiesz, czy dana osoba jest biseksualna? Wygląda na to, że jest to mało prawdopodobne do ustalenia, zajmie przemyślane testy psychologiczne, prowadzone przez specjalistę lub niezależnie. Nie ma jednego testu, który pozwoliłby zidentyfikować oznaki biseksualizmu. Niektóre testy określają model zachowania charakterystyczny dla danej osoby i na podstawie tych danych mówią o tradycyjnej lub nietradycyjnej orientacji seksualnej. Inni sugerują analizę ich zachowań seksualnych, fantazji, pragnień i preferencji, aby wyjaśnić kwestię własnej biseksualizmu. Bardziej racjonalne jest stosowanie testów z drugiej grupy, ponieważ wiele heteroseksualnych mężczyzn i kobiet ma wzorce zachowań charakterystyczne dla osób odmiennej płci.

Aby określić swoją skłonność do tego lub innego rodzaju orientacji seksualnej, odpowiedz na poniższe pytania.

  • czy czujesz miłość do swojego najlepszego przyjaciela? Czy chciałeś ją przytulić, pieścić, może ją pocieszyć? Czy podoba ci się jej dotyk?
  • Czy możesz przejść do eksperymentu tylko po to, aby sprawdzić swoją biseksualność?
  • Czy podnieca cię erotyczność kobiet? Czy uważasz seksowne kobiece ciało? Czy podziwiasz piękne kobiece postacie?
  • czytając o biseksualności, czy wątpisz w swoją własną orientację, czy odczuwasz lęk przed możliwością przeprowadzki do innego "obozu"?
  • czy odczuwasz współczucie, miłość, współczucie, potrzebę zrozumienia i przebaczenia innym?
  • jaki jesteś emocjonalny? Czy łatwo jest zmienić jedną emocję na drugą, czy łatwo jest wydostać się z równowagi - śmiech, obrazić, złość, rozkoszować się lub zawstydzić?
  • Czy widzisz erotyczne sny? Czy masz fantazje erotyczne?
  • Czy często chcesz uprawiać seks? Czy lubisz improwizowane, eksperymenty i różnorodność w seksie? Czy myślisz, że w seksie nie jest kobieca biseksualność czy mogą istnieć zakazy, o ile oboje partnerzy z radością się spełniają?
  • czy chciałbyś spróbować trójki "ZHMZH"?

Im więcej pytań otrzymasz od pozytywnych odpowiedzi ("tak", "tak, a nie"), tym większe prawdopodobieństwo twojej biseksualności. Jeśli odpowiesz "nie" na wszystkie pytania, jesteś w 100% heteroseksualny. Chociaż takie odpowiedzi mogą również mówić o problemach w sferze seksualnej i o zbyt niskim poziomie atrakcyjności seksualnej dla każdej płci.