Według ekspertów, co trzecia kobieta okresowo doświadcza bólu podczas seksu. Ponieważ nie wszyscy przedstawiciele płci pięknej w przypadku bólu zwracają się do lekarza, w rzeczywistości ten problem może być bardziej powszechny. Niektóre kobiety wolą zaakceptować tę sytuację lub poczekać, aż przejdą same. Jednak nasze ciało zawiera funkcję ochronną i ostatecznie te kobiety mają lęk i obrzydzenie przed seksem. A to, jak wiadomo, ma wyjątkowo niekorzystny wpływ na relacje między partnerami. W każdym razie problem musi zostać rozwiązany.

Dlaczego boli, kiedy uprawiam seks?

Ginekolodzy sformułowali główne przyczyny tego nieprzyjemnego zjawiska. Każda kobieta powinna wiedzieć, że wszelkie problemy w jej życiu seksualnym można wyeliminować, najważniejsze jest szczegółowe zbadanie problemu, a nie odkładanie go na późniejszą decyzję.

  1. Ból w pierwszej płci. Według statystyk 90% kobiet doświadcza silnego bólu podczas pierwszej płci. Główną przyczyną tego bólu jest strach, który większość dziewcząt doświadcza przed pierwszym zajęciem miłości. Strach powoduje skurcz mięśni ciała, a przede wszystkim mięśnie pochwy. W rezultacie pojawiają się bolesne odczucia. Te odczucia mogą również powstać, gdy hymen pęka. Zazwyczaj błona dziewicza kobiety jest elastyczna i łatwo rozciągliwa, a pierwszy kontakt seksualny pozostaje nienaruszony. W rzadkich przypadkach zakończeń nerwowych znajduje się na mierzei, więc ból w pierwszej płci jest konsekwencją strachu i napięcia. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych wrażeń, musisz zaufać swojemu partnerowi seksualnemu.
  2. Vaginismus. Około 10% kobiet na naszej planecie cierpi na pochwę. Vaginismus to problem psychologiczny związany z pierwszym nieudanym doświadczeniem w seksie. Jeśli pierwszy kontakt seksualny w życiu lub pierwszy kontakt z konkretnym partnerem zakończył się niepowodzeniem, kobieta pojawia się lęk, który później powoduje skurcze mięśni pochwy. To z kolei prowadzi do bolesnych odczuć zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Podobne skurcze mogą również pojawić się podczas badania u ginekologa. Aby pozbyć się tego problemu, musisz popracować nad sobą i zmienić swoje podejście do seksu.
  3. Choroby ginekologiczne. Każda infekcja w ciele kobiety może przez długi czas nie objawiać się i nie powodować żadnych niedogodności podczas seksu. Jednak wcześniej czy później wirus zaczyna się kłopotać. Jednym z głównych objawów chorób seksualnych jest ból w jamie brzusznej lub pochwie podczas seksu u kobiet. Jeśli te nieprzyjemne uczucia powtarzają się regularnie, musisz wywołać alarm. Taka bolesność może przejawiać się w kobietach na różne sposoby, niektórzy odczuwają ból w boku z seksem, inni - ból po kochaniu się. Aby zidentyfikować infekcję, konieczne jest wykonanie badań u ginekologa. W przypadku stwierdzenia choroby przebieg leczenia należy przekazać obojgu partnerom. Podczas leczenia seksu lepiej powstrzymać się od prezerwatywy lub ją stosować.
  4. Боль в боку при сексе
  5. Brak smarowania. Niewystarczająca alokacja smaru u kobiety może powodować, w seksie, ból w dolnej części brzucha iw pochwie. Brak smarowania może być spowodowany niewydolnością hormonalną ciała kobiety, problemami psychicznymi lub stosowaniem środków antykoncepcyjnych.
  6. Ból podczas seksu podczas ciąży. Ciąża to niesamowity naturalny proces, który prowadzi do poważnych zmian w ciele kobiety. Kobieta w czasie ciąży może odczuwać ból podczas seksu, zwłaszcza gdy doświadcza nadchodzących zmian w swoim życiu. Ten okres musi zostać doświadczony, w końcu wszystko wróci do zwykłego kursu. Jeśli to konieczne, należy skonsultować się z lekarzem, tylko on może podać dokładną odpowiedź, dlaczego wystąpił ból podczas seksu.