Wokół pierwszego doświadczenia seksualnego zawsze jest wiele plotek i nieporozumień, wielu oczekuje, że będzie miało jakieś nadprzyrodzone odczucia, ale mniej ludzi obawia się, że podczas pierwszej płci wszystko pójdzie nie tak. Obawy są uzasadnione - nieudane pierwsze doświadczenia seksualne faceta lub dziewczyny mogą spowodować późniejsze niepowodzenia w życiu intymnym. Zastanówmy się, jak uniknąć takich kłopotów.

Pierwsze doświadczenie seksualne dziewczyny

Często dziewczyny gubią dziewictwo nie z powodu prawdziwego pragnienia, ale po prostu pod wpływem pewnych stereotypów lub pod presją partnera. Nie rób tego, ponieważ dziewczyna powinna być gotowa na ten krok, zarówno emocjonalnie, jak i fizjologicznie. Jeśli chodzi o ostatni punkt, idealny wiek dla pierwszej płci wynosi 17-18 lat. I nie chodzi tu o hipokryzję czy przestarzałe standardy, ten wiek został nazwany, ponieważ właśnie wtedy ciało dziewczyny jest skończone. Wcześniejszy kontakt jest obarczony infekcją i różnymi komplikacjami.

Gotowość emocjonalna jest niezbędna do kształtowania pozytywnego nastawienia do seksu w ogóle, tak jak w przypadku nieudanego pierwszego doświadczenia, mogą powstać różne negatywne konsekwencje - lęk przed życiem intymnym, wagaryzm , oziębłość. Również komfortowy stan dziewczyny pomoże uniknąć bólu (lub zredukować je) podczas zrywania się błony dziewiczej. Dlatego ważne jest, aby partner był uważny i działał bez chamstwa, a sytuacja była znajoma. Niektórzy używają "usług" alkoholowych do relaksu, można to zrobić, ale tylko wtedy, gdy jest to trochę, nie ma więcej kieliszka wina, w przeciwnym razie efekt będzie zupełnie inny od tego, co jest wymagane. Ponadto, redukcja bólu będzie ułatwiona przez wybór odpowiedniej postawy, ponieważ pierwszy kontakt seksualny, położenie z tyłu, z poduszką lub złożonym kocem umieszczonym pod kością krzyżową, jest idealny.

Kolejnym bardzo ważnym punktem jest problem niechcianej ciąży. Z jakiegoś powodu wśród młodych dziewcząt jest mit, który "po raz pierwszy nic się nie wydarzy", co jest całkowicie bezpodstawne. Dlatego nie trzeba zapominać o antykoncepcji, oprócz tego, że będzie ona również chronić przed chorobami wenerycznymi.

Pierwsze doświadczenie seksualne faceta

Ogólnie przyjmuje się, że pierwszy seks jest bardzo ważnym krokiem w życiu dziewczyny, ale to wydarzenie jest niezwykle ekscytujące dla faceta, o którym wszyscy zapominają. Niemal każdy facet w podświadomości utrzymuje ideę, że nie powinien być po prostu "na topie", więc także być lepszy od innych mężczyzn, które miała dziewczyna. Nadmiernie zaniepokojony tym problemem niektórzy faceci cierpią z powodu podekscytowania i nie mogą w żaden sposób osiągnąć swojego celu. Jeśli to się powtórzy, może rozwinąć się syndrom oczekiwań seksualnej niewydolności, z którym poradzi sobie tylko psychoterapeuta. Dlatego musisz mniej skupiać się na możliwości porażki, a dziewczyna musi wykazywać takt, ponieważ nieostrożna obserwacja może znacznie pogorszyć sytuację pierwsze doświadczenie seksualne dziewczyny problem.

Często z powodu nadmiernej ekscytacji, wytrysk występuje wcześniej niż facet będzie miał czas, aby włożyć penisa. W tym też nie ma nic niezwykłego, prawdziwy kontakt może się zdarzyć daleko od pierwszego razu. Jeśli nic nie działa, to powinieneś się uspokoić, przełączyć na coś innego, a potem kolej na dziewczynkę, aby pomóc w erekcji.

Że facet, że dziewczyna nie musi być pewna, że ​​po raz pierwszy na pewno będzie prawdziwą przyjemnością, wielu zaczyna cieszyć się z pokoju po raz drugi lub trzeci. Nie ma w tym nic nienormalnego, tylko mózg jeszcze nie wie, jak zareagować na to, co się dzieje.