Nie jest tajemnicą, że każde działanie, które człowiek wytwarza, wymaga pewnej ilości energii. Dziewczęta, które starają się dowiedzieć, ile energii zużywają w ciągu dnia, często są zainteresowane tym, ile kalorii spalono podczas seksu. W końcu takie zajęcie również wymaga trochę wysiłku fizycznego!

Seks spala kalorie?

Nawet po stronie pasywnej seks używa przynajmniej mięśni intymnych, więc taką aktywność można sklasyfikować jako taką, która pochłania energię, a także każdą inną aktywność, czy to czyszczenie czy po prostu chodzić .

Od czego zależy wydatek kalorii na seks?

Zużycie kalorii lub energii dla każdej aktywności zależy od kilku czynników, między innymi możemy określić wagę osoby i intensywność lub szybkość samych działań. Tak więc, dla dziewcząt o wadze 50 kg i 80 kg, zużycie kalorii będzie różne: im większa masa ciała, tym więcej kalorii zostanie zużyte na każde działanie, w tym większa utrata kalorii podczas seksu.

Ile kalorii zgubiono podczas seksu?

Rozważmy więc wskaźniki spożycia kalorii dla dziewcząt o różnych masach i różnych pozycjach - aktywnych i pasywnych. Dla wygody przeprowadziliśmy obliczenia dla dziewcząt o wadze 50, 60, 70 i 80 kg.

  1. Dla dziewczynki ważącej 50 kg aktywny seks zużywa 106,7 kalorii na godzinę, a pasywny - 53,3 kcal. Tj średni akt seksualny trwający 15 minut zajmie 13 lub 26 kalorii, w zależności od aktywności.
  2. Dla dziewczynki ważącej 60 kg aktywna pozycja seksualna pozwoli wydać 128,3 kalorii na godzinę, a pasywna - 64,2 kcal. Tj przeciętny akt seksualny trwający 15 minut zajmie 16 lub 32 kalorie, w zależności od aktywności.
  3. Dla dziewczynki, która waży 70 kg, aktywny seks pozwala wydać 150 kalorii na godzinę, a pasywny - 75 kcal. Tj średni akt seksualny trwający 15 minut zajmie 18,8 lub 37,5 kalorii, w zależności od aktywności.
  4. ile kalorii zgubiono podczas seksu
  5. Dziewczyna ważąca 80 kg straci 170 kcal na godzinę aktywnego seksu, a jeśli przejmie pasywną stronę, to 85 kcal. Stosunek seksualny trwający 15 minut trwa od takiej dziewczyny od 21 do 42,5 kalorii.
  6. Nie zainspirowany wynikiem? Wiesz, orgazm zwiększy poziom spalonych kalorii o kolejne 50-100 wskaźników.

Według tych danych można z grubsza określić, ile kalorii spożywa się podczas seksu z wagą. Jak widać, jest mało prawdopodobne, aby taką "kondycję" można było uznać za bardzo skuteczną: pomaga się jej pozbyć kalorie . Oczywiście, jako dodatkowy środek nie jest to złe, ale nie zapomnij o treningu dietetycznym i sportowym.