Intymne problemy w naszym społeczeństwie zdecydowały się uciszyć lub nie zwracać na nie uwagi. Kobiety, które cierpią na tę chorobę, której poświęca się ten artykuł, bardzo często obwiniają partnera za brak satysfakcji seksualnej lub seksu jako takiego, niewłaściwe otoczenie i złe samopoczucie - nawet nie wiedząc, że są chorzy.

Choroba pochwy jest chorobą, która zapobiega wchłanianiu pochwy, w tym podczas stosunku płciowego. Wynika to z faktu, że mięsień łonowo-kłykcia mimowolnie kurczy się. Takie redukcje występują bardzo nieoczekiwanie, przez co możliwość uprawiania seksu jest albo bardzo bolesna, albo całkowicie nieobecna.

Objawy Vaginismus

Kobiety cierpiące na tę chorobę absolutnie nie są w stanie kontrolować skurczu. Zasada skurczu mięśni miednicy w vaginizmie jest podobna do mechanizmu mrugania okiem podczas próby penetracji ciał obcych. Stopień bólu i czas trwania każdej kobiety jest bardzo indywidualny, w szczególnie ciężkich przypadkach może trwać do kilku dni po próbie przeniknięcia. Niebezpieczeństwo tej choroby polega nie tylko na tym, że bardzo często powoduje ona zerwanie stosunków, ciągłe konflikty w rodzinie i jest źródłem silnego stresu, ale także, że w takiej sytuacji istnieje ryzyko małżeństwa z pierwszego tłoczenia, które w niektórych przypadkach może istnieć nawet do 10 -15 lat.

Jeśli w opisach symptomów znalazłeś coś podobnego do twojej "delikatnej" sytuacji, to prawdopodobnie masz pytania: "Jak pozbyć się wagina i czy to w ogóle możliwe?"

Leczenie pochwytu

Częstość występowania tej patologii jest niewielka. Według statystyk średnio 3-4 procent młodych dziewcząt cierpi na pochwę.

Przyczyny Vaginismus

Wystąpienie takiego zaburzenia może wywołać wiele czynników:

  • strach przed pierwszym stosunkiem;
  • gwałt;
  • brak podstawowej wiedzy na temat podstaw życia seksualnego;
  • silny strach lub stres;
  • brak naturalnego smarowania podczas stosunku itp.

Jak zauważyłeś, wśród listy powodów są zarówno fizjologiczne, jak i czysto psychologiczne. W celu skutecznego leczenia tej choroby, musisz najpierw skontaktować się z ekspertami. Jeśli badanie u ginekologa nie przyniosło rezultatów i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości fizjologicznych, to podstawą problemu jest twoja postawa psychiczna. W takim przypadku musisz skontaktować się z seksuologiem.

Jak leczyć pochwę?

Kobieta bardzo rzadko informuje swojego partnera seksualnego, że ma pewne odchylenie w sferze intymnej. Mężczyzna nawet nie myśli o istnieniu skurczów mięśni pochwy, które są powodem odrzucenia przez seks.

Leczenie tej choroby powinno być złożone i obejmować:

  • badanie ginekologiczne, konsultacja z seksuologiem;
  • psychoanaliza;
  • terapia indywidualna, terapia behawioralna.

Leczenie pochwicy w domu

Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność leczenia, będziesz musiał również wykonać kilka ćwiczeń w domu, oprócz wizyty u specjalistów w tej dziedzinie.

Ćwiczenia z waginizmem

Najbardziej efektywnym i prostym ćwiczeniem jest opanowanie mięśni miednicy. Aby to zrobić, musisz "naciskać" Leczenie pochwytu próbując iść do toalety, a następnie spróbować wciągnąć do siebie waginę, napinając okrągły mięsień. Ćwiczenie to pomaga poprawić krążenie krwi i podniecenie seksualne, a także pogłębia poczucie orgazmu.

Leczenie pochwicy jest krótkie, w szczególnie ciężkich przypadkach konieczne jest wykonanie do 10 procedur. Dzięki wzajemnemu zrozumieniu między partnerami i ich wspólnym pragnieniu przezwyciężenia przeszkody, kobieta wkrótce odzyska całkowicie i będzie mogła cieszyć się wszystkimi radościami intymności.