Wielu jest przyzwyczajonych do kochania się o określonych porach dnia, w szczególności w nocy. Trzeba jednak wysłuchać opinii seksuologów, zdecydowanie polecając zanurzyć się w ramiona małżonka w porannym czasie. Prezentujemy argumenty, ujawniając wszystkie za i przeciw porannego małżeństwa.

Jaki jest pożyteczny poranny seks?

Ważne jest, aby pamiętać, że takie przebudzenie niesie ze sobą o wiele więcej energii niż wypicie filiżanki kawy lub herbaty podczas śniadania.

 1. Seks to tylko seria ćwiczenie Które będą bardzo pomocne. Dlatego w ten sposób rozgrzejesz wszystkie mięśnie przed pójściem do pracy, a także wzmocnisz swoją odporność. Ponadto poranny seks w kuchni pozwoli zarówno monitorować przygotowanie porannego posiłku, jak i cieszyć się pocałunkami partnera.
 2. Nie byłoby zbyteczne, aby zauważyć, że we wczesnej fazie dnia (7-9 rano) hormon testosteronu znajduje się na maksymalnym poziomie w męskim ciele, co sugeruje, że niewątpliwie poranny seks będzie jakościowo dobry.
 3. Naukowcy - seksuolodzy z Belfastu, Uniwersytetu Korolewa, udowodnili korzyści płynące z tak wczesnych przyjemności intymnych. Tak, kochanie trenuje układ oddechowy, poprawiając krążenie krwi zakochanych. W wyniku namiętnego porannego seksu dostają uwolnienie do krwi w dużej ilości hormonów szczęścia, endorfin itd., Potrzebnych człowiekowi. Znormalizowane ciśnienie krwi.
 4. Seks w godzinach porannych to doskonałe zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym, migrenom, bólom głowy i cukrzyca. Jest to szczególnie przydatne dla kobiet: w końcu ci, którzy w ten sposób rozpoczynają swój dzień, łatwiej tolerują PMS.
 5. Szkoccy naukowcy byli w stanie potwierdzić, że ci, którzy aktywnie uprawiają seks w porannych porach dnia, są bardziej spokojni, zrównoważeni i skupieni. Ponadto osoby te łatwiej radzą sobie z sytuacjami genów stresu.
 6. Poranny seks małżonków ma najsłodsze fantazje. W końcu żaden z partnerów nie w pełni się obudził i dlatego jest gotów poddać się wzajemnym życzeniom.
 7. Ponieważ ludzkie ciało po snu jest najbardziej zrelaksowane, oznacza to, że reaguje on silniej na dowolną poranną pieszczotę. W rezultacie orgazm każdego partnera różni się czasem trwania i jasnością.
 8. W większości przypadków, po ciężkim dniu pracy, kilku małżonków jest gotowych do seksu, a zatem poranne łóżko może wzmocnić relacje rodzinne, nie pozwalając, by ogień zgasł.
 9. Po takiej miłości obaj partnerzy są w dobrym humorze, co ma pozytywny wpływ na relacje z innymi.
Jakie są minusy porannego seksu?
 1. Największą niedogodnością porannych pieszczot jest brak czasu. W końcu nikt nie chce spóźnić się do pracy, otrzymawszy naganę za to. I dlatego jest mało prawdopodobne, że kochanie się z okresowym spojrzeniem na zegar przyniesie prawdziwą przyjemność.
 2. Nie wszystkim podoba się ich pojawienie się rano: senna twarz, a ponadto nieprzyjemny zapach z ust, który powstaje w wyniku wchłaniania przed snem białkowego pokarmu, który fermentuje w żołądku. Dlatego, aby temu zapobiec, trzymaj się następujących rzeczy. jak poranny sex jest użyteczny wskazówki Przed stosunkiem, zaledwie kilka minut na wykonanie procedur higienicznych. Zawsze trzymaj bezpieczne miejsce z dala od niechcianej ciąży. Nie chcesz spędzić pół ranka szukając prezerwatyw?
 3. Jeśli biorytmy partnerów nie pasują, na przykład, jest "skowronkiem", a on jest sową, wtedy musisz znaleźć kompromis. Rzeczywiście, w niektórych przypadkach poranny seks może zaszkodzić jednemu z partnerów.

Pamiętaj, że zalety i wady seksu o każdej porze dnia są zawsze obecne. Tylko od Ciebie zależy, co będzie dominować: plusy i minusy.