Do chwili obecnej istnieją takie rodzaje antykoncepcji: bariera, chemiczna i hormonalna.

Wiarygodność antykoncepcji oznacza szansę zajścia w ciążę w ciągu roku, gdy stosuje się określony rodzaj ochrony. Mówiąc najprościej, jeśli niezawodność wynosi 99%, to tylko 1 dziewczyna na 100 może zajść w ciążę za pomocą tego narzędzia w ciągu roku.

Rodzaje barier antykoncepcyjnych dla kobiet

Ten rodzaj ochrony ma na celu zapobieganie przedostawaniu się plemników do macicy. Należą do nich:

  1. Prezerwatywa . Ma znaczącą przewagę - zapobiega przenoszeniu infekcji. Wady obejmują zdolność do rozdarcia w dowolnym momencie. Chroni prezerwatywę o 98%.
  2. Membrany i nasadki. Możesz ich używać kilka razy w ciągu 2 lat. Wadą tej opcji są: nie chroni przed HIV i różnymi infekcjami. Chroni w 85-95% przypadków.

Rodzaje antykoncepcji hormonalnej

Mają one na celu zapobieganie owulacji. Wiarygodność takich funduszy wynosi około 97%. Możesz je kupić w zupełnie różnych formach:

  1. Pigułki Muszą być spożywane codziennie w tym samym czasie przez 21 dni (w połączeniu) lub podczas całego cyklu (mini-wypicie).
  2. Wstrzyknięcie. Wstrzyknięcie wykonuje się nie więcej niż 3 razy w miesiącu. Ten rodzaj antykoncepcji może być stosowany wyłącznie przez kobiety, które urodziły się po 35 roku życia.
Rodzaje antykoncepcji awaryjnej

Ich działanie ma na celu zapobieganie dojrzewaniu komórki jajowej i przyczepianie się do ściany macicy. Używane po seksie bez zabezpieczenia. Są skuteczne przez 5 dni po seksie, ale aby mieć pewność co do ich działania, zaleca się ich jak najszybciej. Ta opcja ochrony jest lepsza co sześć miesięcy. Ochrona działa w 97% przypadków.

Nowoczesne rodzaje antykoncepcji

Należą do nich mechaniczne środki antykoncepcyjne, które wydzielają hormony:

rodzaje antykoncepcji dla kobiet
  1. Pierścień pochwowy. Efekt tej opcji został zaprojektowany na jeden cykl. Niezawodność pierścienia wynosi 99%.
  2. Tynk. Może być przyklejony do dowolnej części ciała i zmieniany co tydzień. Niezawodność - 99,4%.
  3. Inne opcje:
  4. Urządzenia wewnątrzmaciczne. Wejdź do jamy macicy na 5 lat. Wadą jest możliwość ciąży wewnątrzmacicznej. Chroni w 80% przypadków.
  5. Sterylizacja. Sugeruje powstawanie niedrożności jajowodów. Niezawodność 100%.

Najlepszy widok antykoncepcja - Ten, który wybiera lekarz z wszystkimi cechami kobiecego ciała.