Wiele par, chcąc urozmaicić swoje życie intymne, zaczyna eksperymentować w łóżku. Z tego powodu istnieje wiele pytań o różne pozy, techniki i odczucia. Jeden z najważniejszych tematów - czy bolesny jest seks analny i jak przygotować się do takiej intymności. Obecnie w Internecie jest wiele forów poświęconych tej konkretnej kwestii, warto więc przyjrzeć się temu szczegółowo.

Dlaczego boli seks analny?

Każde powinowactwo intymne, czy to seks waginalny, czy analny, wymaga przygotowania. Przede wszystkim dotyczy to nastroju psychicznego. Obaj partnerzy muszą być gotowi na eksperymenty seksualne i wszystko powinno być starannie przemyślane. Aby zrozumieć, dlaczego to boli podczas seksu analnego, powinieneś zapytać o opinie osób uprawiających takie stosunki seksualne. Niemal jednogłośnie twierdzą, że ból może powstać tylko z powodu niedoświadczenia i nieodpowiedniego szkolenia. Jeśli przestrzegasz wszystkich zasad okresu przygotowawczego i samego procesu, wtedy na pierwszych etapach możesz poczuć tylko niewielki dyskomfort, który szybko mija. Wielu narzeka, że ​​boli to pójść do toalety po seksie analnym. Eksperci twierdzą, że wina za ostre ruchy partnera, które prowadzą do urazów.

Przygotowanie do seksu analnego

Wiele kobiet potwierdza to po próbie po raz pierwszy seks analny , zostały zranione, ale w przyszłości, biorąc pod uwagę wszystkie błędy, nie odczuwały dyskomfortu.

Ważne zasady:

  1. Zaleca się zakup specjalnego smar , które można znaleźć w aptece lub w sklepie intymnym. To narzędzie pomoże zmniejszyć ból, poprawić poślizg i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Nie zaleca się wymiany smaru zwykłą śmietaną lub masłem.
  2. Na kilka godzin przed bliskością warto zrobić lewatywę, aby oczyścić jelita.
  3. Możesz także użyć prezerwatyw, które również mają smar.
  4. Przed procesem konieczne jest rozwinięcie otworu odbytu. W tym celu nałóż smar i masuj go.