Organizm żeński powstaje na podobieństwo mechanizmu zegarowego - w pewnym okresie należy przestrzegać odpowiedniego zestawu hormonów. Główny hormony dla kobiet jest to estrogen i progesteron. A pierwszą rzeczą, która pojawia się podczas abstynencji kobiet, jest naruszenie stosunku tych dwóch hormonów. O tym, co to oznacza, przeczytaj poniżej.

Psychologia i relacje

Konsekwencje abstynencji seksualnej u kobiet przejawiają się przede wszystkim w zachowaniu, nastroju, stabilności emocjonalnej, a raczej braku jakiejkolwiek stabilności, zarówno hormonalnej, jak i mentalnej. Jeśli mówimy o parach wstrzymujących się, prawie niemożliwe jest wygaszenie pragnień w tym samym czasie. Zwykle ta decyzja jest jedną z dwóch, a następnie druga będzie cierpieć z bolesnych fantazji seksualnych. A potem - albo cierpienie, albo zerwanie pary.

Nie będziemy rozmawiać o tym, jak ludzie mówią o kobiecie, która nie prowadzi regularnego życia seksualnego. Ale wszyscy wiemy, że głównymi oznakami prostego człowieka na ulicy są: drażliwość, krytyczność w osądzaniu i depresja.

Nastrój i "nowe" spojrzenie na życie niezadowolonej kobiety skutkuje konsekwencjami abstynencji we wszystkich sferach życia - pracy, relacji z przyjaciółmi, współpracownikami i wolnym czasem.

Fizjologia

Jak już wspomnieliśmy, w ciele kobiety istnieje rodzaj racjonowania i podziału na okresy menstruacji, owulacja , czas na poczęcie. Nasze ciało jest bardzo racjonalne i jeśli nie używamy czegoś, po prostu przestaje wydawać rezerwy na utrzymanie niepotrzebnych funkcji. Tak więc dochodzimy do tego, co jest obarczone długą abstynencją z fizjologicznego punktu widzenia.

Po pierwsze, wpłynie to na ICP. Silny ból, migreny, jeszcze silniejsze wahania nastroju niż wcześniej. Wszystko to są hormony i ich dysharmonia.

Po drugie, lekarze są znacznie bardziej narażeni na choroby ginekologiczne i onkologiczne u kobiet, które nie żyją normalnym życiem seksualnym niż ich wymagający przyjaciele. Oto tylko niektóre z chorób:

  • włókniak macicy;
  • abstynencja kobiet
  • myoma;
  • mastopatia;
  • nowotwory złośliwe;
  • neurastenia;
  • nevzroz.

Przy okazji, o ostatnich dwóch punktach. Wszystkie choroby są ze sobą powiązane i, niestety, jedna choroba stymuluje rozwój innej. Choroby psychiczne popychają organizm, by upaść w układzie odpornościowym, właśnie to abstynencja jest szczególnie szkodliwa. Wszakże każda poważna usterka w funkcjach ochronnych organizmu i staje się niezdolna do poradzenia sobie z pierwszym podlewaniem naszej listy chorób.