Nikt z nas nie potrzebuje wskazówek co robić podczas seksu, ale co robić po tym, co powiedzieć, nie każdy wie. Naturalnie, dla par żyjących razem przez długi czas, takie pytania nie pojawią się, ale jeśli twój związek dopiero zaczyna się rozwijać, to takie zainteresowanie jest całkowicie uzasadnione.

Co robić po seksie?

Odpowiedź na to pytanie zależy od rodzaju seksu - spontanicznego, jednej nocy, bez zabezpieczenia lub ze sprawdzonym partnerem. Dalsze działania i rozmowy zależą również od tego, jak bardzo wszystko lubisz i chcesz "kontynuować bankiet".

  1. Kto nie wie, że ginekolodzy zdecydowanie zalecają branie prysznica po stosunku w celu zachowania higieny? Ale możesz sprawić, że ten formalny proces będzie przyjemniejszy dzięki wspólnej kąpieli. Co tam zrobisz - umyj się, wykąp się w piance, wygłupiaj się i daj bańki lub kochaj się ponownie, to zależy od ciebie.
  2. Po seksie człowiek nie może być umiejscowiony, by mówić i działać dalej, jest to spowodowane fizjologią. Po orgazmie hormon serotoniny jest uwalniany do krwi, co powoduje zmęczenie u mężczyzn. Dlatego przedstawiciele silnej połowy ludzkości po miłości uwielbiają się drzemać lub chodzić do kuchni na posiłek. W związku z tym nie zawsze konieczne jest dręczenie partnera rozmową - przyjemnie jest też zrobić sobie drzemkę, a można wymyślić firmę na późny obiad, filiżankę herbaty lub jabłko o dodatkowe centymetry nie zostaną dodane.
  3. Ale bez rozmowy po seksie też nie można tego zrobić, to naprawdę boli, że panie szanują ten biznes. Tylko o tym mówić? Nie chodzi o najbardziej palące problemy, lepiej chwalić swojego partnera, powiedz mi, które chwile szczególnie Ci się spodobały. Być może w procesie wspomnień chcesz wszystko powtórzyć. Nawiasem mówiąc, nie jest konieczne kojarzenie miłości z rozmowami na łóżku z cechami charakteru, co ułatwiają zmiany w kobiecym ciele po seksie. Ten sam hormon serotoniny powoduje, że kobiety odczuwają potrzebę dzielenia się emocjami z mężczyzną.
  4. Jeśli seks się nie powiódł, a następnie upewnij się, że wszystko jest po prostu super, nie warto, oboje doskonale rozumiesz. Rozmowa na abstrakcyjny temat przy filiżance kawy lub herbaty może pomóc ci uniknąć myśli o porażce.
  5. Kobiety są istotami emocjonalnymi, a niektóre z nich przyznają się do "płaczu po seksie". Takie zachowanie może wprowadzić partnera w odrętwienie, ale co, jeśli same łzy płyną? Wielu naukowców obwinia o nadmierną wrażliwość pań, ale są tacy, którzy uważają, że ciągłe łzy po kopulacji są wynikiem problemów zdrowotnych. To prawda, co dokładnie, nie mogą powiedzieć na pewno, ponieważ zjawisko to nie jest jeszcze w pełni zrozumiałe.
  6. Wiele par lubi pozostać w łóżku po seksie i poświęcić czas, aby wspólnie obejrzeć film. Wybierz, co sam możesz oglądać - melodramaty zostaną uśpione szybciej niż kołysanka, erotyka może nastroić się na inny stosunek seksualny, a dynamiczny film pozwoli Ci się zrelaksować i naprawdę obejrzeć film.

Co robić po seksie bez zabezpieczenia?

Jeśli w żarliwej namiętności zapomnisz o ochronie, nie będzie zbędne podejmowanie środków ostrożności. Po seksie bez zabezpieczenia będziesz musiał dbać o zapobieganie chorobom przenoszonym drogą płciową. Aby to zrobić, należy umyć genitalia mydłem i traktować je oraz wewnętrzne strony ud antyseptyczne (betadyna lub miramistin). Aby uchronić się przed niechcianą ciążą, należy zażywać 3 hormonalne pigułki antykoncepcyjne z dawką estradiolu 0,3-0,35 mg na tabletkę, a po 12 godzinach kolejne 3 tabletki. Ta metoda nie może być używana więcej niż 3 razy w roku. Postinor lub estradiol nie powinny być brane, ponieważ zawsze niekorzystnie wpływają na zdrowie kobiet.

Co jeśli mam nieprzyjemne uczucia po seksie?

Nie zawsze kocham co robić po seksie gra pozostawia po sobie jedynie przyjemną rozkosz, niektóre kobiety narzekają na nieprzyjemne uczucia po seksie. Co robić w tym przypadku i dlaczego tak się dzieje?

Jeśli dziewczyna skarży się, że jej klatka piersiowa boli po seksie, po wewnętrznej stronie jej bioder, to pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest nadmierna aktywność pary lub nieuprzejmość partnera. Ale nie zawsze nieprzyjemne odczucia po seksie są spowodowane takimi przyczynami, mogą świadczyć o chorobach ciał małego basenu lub piersi. Pęcherze i swędzenie w pochwie mogą mówić o chorobach zakaźnych. Dlatego jeśli dyskomfort po intymności jest stały, należy skonsultować się z lekarzem.