To wstyd, kiedy dostajesz tylko ból z seksu zamiast przyjemności. Należy jednak powiedzieć, że takie zjawiska nie są rzadkie, przynajmniej raz doświadczany ból podczas seksu. A połowa kobiet powyżej 35 roku życia twierdzi, że od czasu do czasu boli ich uprawianie seksu. Dlaczego tak się dzieje i co robić w takich przypadkach, teraz się dowiedz.

Dlaczego boli seks?

  1. Prawdopodobnie nikt nie ma pytań, dlaczego to boli podczas pierwszej płci (ktoś prawie nie odczuwa bólu, dla niektórych było to bardzo bolesne po raz pierwszy, ale wszyscy mieli dyskomfort). Ale kiedy intymne związki stają się nawykiem, niepokojący jest ból podczas seksu. Ale jeśli podczas seksu, szczególnie na początku, to boli, to nie znaczy, że masz jakieś poważne problemy. Najczęstszym problemem jest niedostateczne pobudzenie partnera, aw rezultacie brak smarowania. Aby zaradzić tej sytuacji, należy zwrócić większą uwagę na grę wstępną i nie zapominać o smarkach intymnych.
  2. Inną przyczyną bólu podczas intymności może być niewłaściwa postawa. Na przykład wiele kobiet lubi uprawiać seks, gdy ich partner jest z tyłu, ale niektórzy w takiej sytuacji cierpią. Więc nie zwracaj uwagi na opinię większości, struktura narządów wewnętrznych jest inna dla każdego i wybierz dla siebie najbardziej wygodną pozycję.
  3. Jeśli w narządach płciowych występuje swędzenie, są one bardzo wrażliwe na dotyk i bolesne jest uprawianie seksu, a przyczyną może być drozd lub inna infekcja. W takim przypadku konieczna jest konsultacja z lekarzem ginekologiem z kolejną terapią.
  4. Może być również bolesne uprawiać seks po porodzie. Ogólnie rzecz biorąc, lekarze radzą, aby porzucić intymność z penetracją (zacząć uprawiać seks oralny wcześniej) przez 6-8 tygodni po porodzie. Więc jeśli po porodzie uprawiacie seks, aby zranić, być może kobieta nie w pełni wróciła do zdrowia. Chociaż pierwszy kontakt seksualny po porodzie może być bolesny z powodu zmiany kształtu pochwy. Teraz musisz poeksperymentować z pozami - te, które ci się podobały, mogą teraz powodować ból. Również ból może wystąpić, jeśli podczas porodu nastąpiło pęknięcie krocza lub jego rozwarstwienie. W ciągu kilku miesięcy ból powinien minąć, a aby przyspieszyć proces i sprawić, by skóra była bardziej elastyczna w miejscach pęknięć, można go masować za pomocą smaru lub żelu na bazie wody raz dziennie. Warto jednak pamiętać, że nieprzekazywanie bólu podczas porodu po porodzie może mówić o poważnych komplikacjach, co oznacza, że ​​należy skonsultować się ze specjalistą.
  5. Jeśli boli cię seks po menstruacji, a nawet sama miesiączka jest bardzo bolesna, może to wskazywać na poważną chorobę. Dlatego nie można obejść się bez wizyty u ginekologa tutaj. Co więcej, nie warto opóźniać leczenia specjalistom, ponieważ późne leczenie może poważnie wpłynąć na twoje zdrowie. Niektóre choroby, jeśli nie są leczone lub spóźnione, mogą prowadzić do bezpłodności.
  6. Nieprzyjemne doznania mogą występować podczas uprawiania seksu analnego. Dlaczego tak się dzieje i co powinienem zrobić, jeśli mam seks analny? Najczęściej ból podczas wykonywania tego rodzaju seksu, szczególnie jeśli dzieje się to po raz pierwszy, wynika z lęku i niedostatecznego rozluźnienia mięśni. Во время секса стало больно Partner powinien pomóc rozwiązać ten problem, jego zadaniem jest podejmowanie aktywnych działań tylko wtedy, gdy kobieta jest wystarczająco podekscytowana. Nieprzyjemne doznania powstają z powodu niewystarczającej ilości wilgoci - odbyt nadal wykonuje inne funkcje w ciele, co oznacza, że ​​nie uwalnia wymaganej ilości smaru. Dlatego przed seksem analnym musisz zaopatrzyć się w żel. Nawet ból może wystąpić w obecności pewnych chorób tej sfery.
  7. Dlaczego jeszcze może być podczas seksu? Oprócz chorób i specyficznej budowy narządów wewnętrznych, przyczyną bólu może być strach. Mięśnie pochwy instynktownie kurczą się i uniemożliwiają penetrację, stąd ból. Jeśli nie możesz samodzielnie poradzić sobie z problemem, ginekolog pomoże ci z psychologiem.