Pomimo ogromnej selekcji antykoncepcji, liczba aborcji wciąż rośnie. Przynajmniej to statystyki. Co więcej, wiek dziewcząt uczęszczających do kliniki aborcyjnej jest coraz mniejszy. Być może problemem jest analfabetyzm seksualny dzisiejszej młodzieży. Ale możesz uniknąć niechcianej ciąży, uprawiając seks z prezerwatywą.

Jak prawdopodobne jest zajście w ciążę z prezerwatywą?

Pytanie "Czy mogę zajść w ciążę z prezerwatywą?" Jest dość istotne. Dziś każda apteka sprzedaje prezerwatywy o dowolnej wielkości. Ale jak wiarygodny jest ten rodzaj antykoncepcji? Oczywiście, nie istnieją środki antykoncepcyjne, dające pełną gwarancję braku ciąży. Jednak szansa zajścia w ciążę podczas korzystania z prezerwatywy wynosi tylko 2%. Naturalnie, z właściwym użyciem.

Ryzyko zajścia w ciążę z prezerwatywą jest znacznie większe, jeśli partner seksualny partnera ma przyzwoitą wielkość. Środek antykoncepcyjny zwykle wykonuje się z lateksu, który ma zdolność rozciągania, ale nie do nieskończoności. Dlatego przy silnym rozciągnięciu na prezerwatywach powstają pęknięcia, przez które plemniki swobodnie wnikają do pochwy. W ten sposób zwiększają się szanse na ciążę przy stosowaniu prezerwatywy. Co więcej, pęknięcia są tak małe, że nie można zauważyć gołym okiem naruszenia integralności sprzętu ochronnego.

Jeszcze bardziej prawdopodobne jest, że zajdzie w ciążę z prezerwatywą, jeśli podczas stosunku płciowego nastąpiło pęknięcie produktu gumowego. Może się to zdarzyć, jeśli rozmiar antykoncepcyjny zostanie wybrany nieprawidłowo lub z powodu niewystarczającego smarowania partnera. Aby zapobiec pęknięciu, użyj specjalnego smaru na bazie wody lub przedłużyć grę wstępną. Nieprawidłowy wybór antykoncepcji i nieprzestrzeganie podstawowych zasad użytkowania zwiększa ryzyko niechcianej ciąży nawet o 15%.

Właściwe użycie prezerwatywy

Czy możliwe jest zajście w ciążę z prezerwatywą? Jeśli ściśle przestrzegasz zasad użytkowania, ryzyko zajścia w ciążę będzie minimalne.

  1. Często partner odczuwa dyskomfort podczas stosunku z powodu niewłaściwie zużytej prezerwatywy. Zatrzymuje się, usuwa środek antykoncepcyjny i ponownie go zakłada. W rezultacie zwiększa się ryzyko niechcianej ciąży. Dlatego, używając prezerwatywy, upewnij się, że łatwo się rozwija. Jest to wskaźnik prawidłowego użycia.
  2. Ostrożnie otwórz opakowanie bez użycia zębów i narzędzi. Jeśli środek antykoncepcyjny zostanie uszkodzony, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest wysokie.
  3. używanie prezerwatyw
  4. Pamiętaj, że prezerwatywa powinna być używana od samego początku stosunku płciowego, a nie tuż przed końcem procesu miłosnego. W środku poślizgowym znajduje się niewielka ilość plemników, a przed końcem seksu możliwe jest przeniknięcie plemników do pochwy.
  5. Kupując środki antykoncepcyjne, należy zwrócić uwagę na trwałość prezerwatywy.
  6. Jeśli przełamiesz środek antykoncepcyjny, przestań odbywać stosunek seksualny, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji.
  7. Używaj ostrożnie dodatkowego środka smarnego. Może to negatywnie wpłynąć na integralność prezerwatywy. Najbardziej odpowiedni jest smar na bazie wody, który nie uszkadza lateksu.

Stopień niezawodności prezerwatywy zajmuje piąte miejsce. Ale prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas korzystania z prezerwatywy jest znacznie niższe niż w przypadku płci bez niej.