Bardziej przywykliśmy do anegdot, w których żona pozbywa się szykanowania męża pod każdym względem, a także wierzymy, że rzeczy dzieją się w życiu. Dlatego jest dla nas niespodzianką, jeśli mężczyzna nie chce uprawiać seksu. Kiedy takie odmowy zdarzają się sporadycznie, nie ma nic strasznego, ale jeśli partner nie zawsze chce seksu, to już staje się poważnym problemem. Zobaczmy, dlaczego mężczyzna nie chce seksu i czy to nasza wina.

Może ma inną kobietę?

Kiedy zauważamy, że mąż nie chce uprawiać seksu, natychmiast zastanawiamy się, dlaczego tak się dzieje. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest to, że ma jeszcze jedną. Tak, ta opcja jest prawdopodobnie logiczna i zakłada, że ​​jeśli twój mąż nie ma siły, aby uprawiać z tobą seks, wtedy zaspokaja jego potrzeby seksualne poza rodziną. Najpierw jednak trzeba udowodnić obecność kochanki, a po drugie ta opcja nie jest jedyną możliwą.

Dlaczego mąż nie chce seksu: fizjologia

Jeśli mężczyzna nie chce uprawiać seksu, może to być przyczyną problemów zdrowotnych. Oprócz zmian związanych z wiekiem, które wpływają na obniżenie libido, przyczyną mogą być choroby takie jak cukrzyca, alkoholizm i depresja. Ponadto przyczyną może być męska konstytucja seksualna. Niektórzy potrzebują seksu tylko raz w tygodniu (lub mniej), inni chcą seksu 3-4 razy w tygodniu, podczas gdy inni potrzebują seksu każdego dnia. Warto również wziąć pod uwagę seksualne rytmy danej osoby - zazwyczaj mężczyźni chętniej uprawiają seks rano, a panie wolą oddawać się namiętności w nocy. W takim przypadku musisz spróbować znaleźć kompromis, porę dnia, dogodną dla obu.

Dlaczego mężczyzna nie chce seksu: problemy w pracy

Brak zainteresowania seksualnego może być spowodowany problemami o charakterze roboczym. Być może człowiek jest tak zajęty problemami w pracy, że po prostu nie może myśleć o niczym innym. Porozmawiaj z mężem, pomóż mu się zrelaksować. Również brak seksu może być spowodowany problemami rodzinnymi. Pamiętaj, jak często go karałeś, odsuwając go od ciała. Może teraz, twój mąż jest czymś urażony, postanowił zastosować tę samą karę.

Mąż nie chce seksu: winę ponosi kobieta

Często, gdy kobiety żenią się, nie troszczą się już o siebie, stają się tęgi, coraz częściej "rozkoszują się" mężczyzną, nie seksualną bielizną, ale starym, brudnym szlafrokiem i niesamowicie wyglądającą maską na twarzy. Dla mężczyzn ważne jest pojawienie się kobiety, a ta, która przestaje reagować na ich pomysły dotyczące pięknej i seksownej kobiety, powstrzymuje ich od zainteresowania. Oprócz wyglądu zachowanie kobiety może być przyczyną odrzucenia wygody łóżka: ciągłe roszczenia, podejrzenia, kaprysy i skandale w żaden sposób nie przyczyniają się do wzrostu pożądania seksualnego.

Są też przypadki, gdy mąż nie chce seksu z powodu ciąży. Faktem jest, że wielu mężczyzn postrzega seks z kobietą w ciąży jako perwersję, bluźnierstwo - ponieważ nosi nowe życie. człowiek nie lubi seksu Tacy mężczyźni przekonują do uprawiania seksu w czasie ciąży są dość trudne.

Mąż nie lubi seksu

Na pierwszy rzut oka założenie, że mężczyzna nie lubi seksu, z kategorii fantastycznych. Ale nadal ludzie, którzy nie lubią seksu, istnieją w naturze. Statystyki mówią, że ci mężczyźni stanowią około 3% całości. Ale taki brak zainteresowania nie pojawia się spontanicznie, zwykle tego typu zachowania można prześledzić od samego początku, chłopiec, nawet w okresie dojrzewania, nie jest zainteresowany ani dziewczyną, ani podmiotem seksu.

Jak można wywnioskować z powyższego, brak seksu nie zawsze jest spowodowany obecnością kochanki. Dlatego pierwszą rzeczą do zrobienia jest porozmawiać z mężem, dowiedzieć się, co go niepokoi, być może brakuje mu czegoś w twoim związku seksualnym. Cóż, będąc poinformowanym, trzeba pilnie poprawić sytuację, jeśli ta osoba nadal jest zainteresowana.