Smar jest środkiem poślizgowym, który ułatwia i uprzyjemnia życie intymne. Zastosowanie smarów pomaga przezwyciężyć niektóre fizjologiczne dolegliwości, które pojawiają się podczas stosunek seksualny .

Jak wybrać smar?

Smary są na bazie tłuszczu i wody. Smary na bazie wody są uważane za bardziej praktyczne. Wykonane są z silikonu i gliceryny. Są łatwe do zmywania wodą, nie pozostawiają śladów na ubraniach i nie wywołują reakcji alergicznych. Takie smary są bardziej podobne do naturalnych upławów. Podczas używania prezerwatyw można wybierać środki smarne tylko na bazie wody, ponieważ takie smary nie niszczą lateksu. Jeśli chodzi o smary na bazie tłuszczu, są one wytwarzane z tłuszczów roślinnych i zwierzęcych.

Smary mają różny zapach i smak, lub zwykłe, bez smaku i zapachu. Smary pełnią różne funkcje, niektóre znieczulają, inne się nagrzewają, a inne nawilżają. Środki poślizgowe mają również właściwości przeciwzapalne, smakowe i połączenie, które obejmuje kilka wymienionych funkcji.

Jak stosować smary?

Zwykle do smarów dołączone są instrukcje opisujące sposób stosowania smarów. Ale na ogół istnieją pewne zasady określające, jak stosować środek smarny i jak go czyścić. Przed genem lub w trakcie stosunku należy nałożyć na genitalia małe ilości środka smarnego. Po zażyłości, tłuszcz należy zmyć mydłem i ciepłą wodą. W przypadku seksu oralnego można używać tylko specjalnie zaprojektowanych smarów.

Rodzaje smarów

Istnieje wiele rodzajów smarów. Antyseptyczne smary najlepsze smary mieć dobrą gęstość i stopień poślizgu. Zapewniają dodatkową ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Smary antyseptyczne leczą mikropęknięcia i rany, a także usuwają podrażnienia.

Smary o smaku mają wyraźny przyjemny aromat owoców i roślin. Smary zapachowe są przeznaczone do seks oralny . Smary te mają bazę galaretki o smaku owoców i roślin.

Smary analityczne zawierające benzokainę lub lidokainę zmniejszają ból. Mają grubszą konsystencję, istnieje wiele innych rodzajów środków smarnych, ale najlepsze środki smarne wybierają same w sobie, w oparciu o własne preferencje.