Dzisiaj wiele par używa wszelkiego rodzaju środków smarnych w seksie. Pozwala to uniknąć dyskomfortu spowodowanego niewystarczającą ilością smaru. Może być wiele przyczyn: choroba, zmęczenie , okres poporodowy, menopauza itp., aby pozbyć się nieprzyjemnych wrażeń, wystarczy zastosować niewielki środek smarujący w intymnych obszarach przed stosunkiem płciowym, a seks znów stanie się źródłem przyjemności.

Istnieją jednak sytuacje, gdy smar z jakiegokolwiek powodu nie jest pod ręką. Zobaczmy, co można zrobić w tym przypadku.


Co wymienić smar w domu?

Na początek, smary są podzielone na trzy kategorie w zależności od ich składu. Te pierwsze są oparte na wodzie, te ostatnie składają się z olejów i innych składników mineralnych. Trzeci rodzaj obejmuje smary silikonowe.

W domu, najprostszy sposób na przygotowanie smarów z dwóch pierwszych typów. A w przypadku, gdy nie ma czasu na gotowanie, powinieneś wiedzieć, co można zastąpić smarem. Krem do masażu jest odpowiedni do tego celu. Warto jednak upewnić się, że nie zawiera on mentolu ani innych substancji rozgrzewających, ponieważ ich działanie może być nieoczekiwane i nie zawsze przyjemne. Ponadto można użyć oleju do masażu. Należy jednak pamiętać, że stosowanie smarów na bazie oleju jest niezgodne z użyciem prezerwatywy, ponieważ struktura lateksu, z którego wykonana jest prezerwatywa, jest zakłócona, a niezawodność tego urządzenia antykoncepcyjnego znacznie się zmniejsza.

Jak zrobić smar?

Dla tych, którzy lubią eksperymentować, warto osobiście przygotować smar.

Oto przykład żelu do smarowania, zapewniającego komfortową relację, która nie tylko uwolni partnerów od nieprzyjemnych wrażeń spowodowanych suchością, ale także z łatwością sprawi, że seksualność będzie nowa. związek .

Będziesz potrzebował czystej przefiltrowanej lub zagotowanej wody w temperaturze pokojowej i świeżego banana. To musi być obrane i z żelowy środek smarny zapewniający komfortową relację mikser do mielenia w jednorodną masę. Wlej odrobinę wody do puree - gotowy jest domowy smar.

Jego niewątpliwą zaletą jest to, że taki środek smarny nie tylko odciąży Twoje intymne części suchości, ale może również być doskonałym powodem do pieszczot w ustach, który przyniesie słodkie wrażenia obojgu partnerom. Ponadto taki smar nie jest alergiczny.

Jak widać, w domu można znaleźć zamiennik smarów. Co więcej, takie eksperymenty mogą przybliżyć cię do partnera i pokolorować twoje relacje seksualne z nowymi kolorami.