Współczesny styl życia przeciętnego człowieka jest taki, że uczucie zmęczenia jest w pobliżu przez cały czas. Monotonna praca przy komputerze lub z dokumentami, stałe siedzenie w biurze lub bieganie przez cały dzień - monotonia działania i wywołuje uczucie wyczerpania i zmęczenia. Co powinienem zrobić? Jakkolwiek może się to wydawać dziwne, najlepszym sposobem radzenia sobie ze zmęczeniem jest zmiana aktywności, a nie leżenie na kanapie po ciężkim dniu. Nie bez powodu szkoła wprowadziła zmiany, podczas których dzieci odzyskują siły, a co za tym idzie, nie ulegają zmęczeniu.


Jak szybko usunąć zmęczenie?

Jeśli nie wiesz, jak szybko złagodzić zmęczenie, wypij pół szklanki ciepłej wody. Odwodnienie organizmu przyczynia się do uczucia zmęczenia i przywracania równowagi wodnej przyjemnej ciepłej wody, która jest szybko wchłaniana, usuwa adrenalinę i aktywuje procesy metaboliczne, jest najlepiej dopasowana. Kilka prostych ćwiczeń fizycznych odświeży Twoją głowę i doda witalności, a mycie chłodną wodą lub częste mruganie przywróci wilgoć na powierzchni oka po długiej pracy przy komputerze. Naprzemienne dotykanie prawego kolana lewym łokciem i vice versa w ciągu pół minuty poprawi pracę obu półkul mózgu, ale ważne jest, aby plecy były proste, a oddychanie gładkie i spokojne. Zmęczenie ręką można łatwo usunąć, kilkakrotnie ścisnąć i rozluźnić palce, a następnie potrząsnąć przy użyciu rozluźnionej szczoteczki.

Aby się nie zmęczyć, zmień czynności. Podobnie jak w przypadku stresu, kiedy konieczna jest zmiana sytuacji, a także w pracy, trzeba umieć się przełączyć, a następnie zespół chronicznego zmęczenia będzie was ominął, a koledzy będą zaskoczeni waszym kwitnącym wyglądem i zawsze dobrym nastrojem.