Och, i podstępna jest ta pora roku - wiosna. Sprytnie przywołuje na ulicę jasne, delikatne słońce, tak ciepłe i jasne przez szybę mieszkania. Czy siedzisz tutaj w domu? Zwłaszcza, że ​​długa mroźna zima z mroźnymi mrozami i ciernistymi wiatrami, i zbyt długo nie wypuszczała prawdziwego leśnego spaceru. Z radością zakładasz lekką wiatrówkę i wyjdziesz na pół dnia, zamrozisz się, a nie będziesz czuł się jak wracasz do domu. A konsekwencją takich niedyskrecji będzie nieuniknione zimno. Wtedy właśnie odwiedzasz tylko to, że nie ubierasz się właściwie, poddałeś się perswazji wiosny.

Co robić, trzeba leczyć, pić gorzkie pigułki, płukać gardło, znosić tynki i puszki z musztardą. Znajomy obraz, prawda? Ale nie powinieneś rozpaczać, przy odpowiednim i odpowiednim leczeniu, zimno szybko się poddaje i ucieka. Lepiej jest porozmawiać o tym, jak prawidłowo i jak długo należy zakładać banki medyczne dla dorosłych i dzieci z przeziębieniem, kaszlem i zapaleniem oskrzeli, a kiedy nie można ich umieścić.

Banki są różne

Ale zanim zajmiemy się techniką kładzenia banków, porozmawiajmy o ich typach i materiałach, z których tworzone są banki. Obecnie istnieją dwa rodzaje puszek medycznych. Szklane medyczne słoiki są stosowane w leczeniu przeziębienia przez długi czas. Istnieje nawet opinia, że ​​Chińczycy najpierw pomyśleli o takim leczeniu. Jednak szklane słoiki mogą być niebezpieczne, ponieważ mogą zostać rozcięte na krawędziach, a do ich ustawienia potrzebny jest otwarty płomień. Inny rodzaj puszek - próżnia, wykonana z materiałów polimerowych, przypominająca bardzo grubą gumę. Ten rodzaj puszek jest praktycznie bezpieczny, ponieważ nie wymaga ognia. Puszki podciśnieniowe są instalowane tylko poprzez ściskanie ich w dłoni i umieszczanie ich w miejscu ich produkcji. Z ich pomocą wykonuj nawet masaż, który nazywa się - puszkowany.

Jak umieścić bank - wskazania i przeciwwskazania

A teraz porozmawiajmy o tym, w jakich chorobach banki mogą być umieszczone, a pod którym jest to niemożliwe. Znajomość tej kwestii jest bardzo ważna, dlatego też, jak umieszczać banki bez konkretnych wskazań jest surowo zabronione. Niewłaściwe użycie może tylko pogorszyć stan pacjenta. Więc banki pomagają w chorobach zapalnych układu oddechowego, jeśli nie ma ropienia w płucach, oskrzelach i opłucnej. Ponadto, banki mogą usuwać bolesne objawy w dużych mięśniach pleców i pleców z zapaleniem mięśni i zwichnięciami. Masaż w puszkach doskonale pomaga osobom cierpiącym na choroby przewodu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego i nerwowego. Przeciwwskazane banki w wysokiej temperaturze, nowotwory, ropne zapalenie opłucnej i zapalenie oskrzeli, zaostrzenie chorób przewlekłych, gruźlica dowolnego pochodzenia, krwawienie, krostkowe i inne zmiany skórne. Wszystkie te same zasady odnoszą się do masażu puszkowego. A przecież banki nigdy nie są zakładane na kręgosłup, stawy, serce i gruczoły klatki piersiowej, a także wystające części kości.

Jak umieścić banki medyczne na zapalenie oskrzeli i inne choroby płuc?

Cóż, w końcu idź do praktyki. Ponieważ istnieją dwa rodzaje puszek medycznych, istnieją również dwa sposoby ich ustawiania. Pierwszy sposób na umieszczenie szklanych słoików medycznych jest następujący. Plecy pacjenta są dobrze nasmarowane wazeliną. Na jednym końcu długiego pręta zawiń trochę bawełny, która jest zwilżona alkoholem. Как ставить медицинские банки Banki są dezynfekowane i sprawdzane za pomocą czubka palca przeznaczonego do odpryskiwania. Jeśli zostaną znalezione, słoik zostanie odrzucony. Kiedy wszystko jest gotowe, knot z waty, trzymany w prawej ręce, zostaje podpalony. Biorą słoik lewą ręką, przesuwają go do wewnątrz szybkim ruchem i natychmiast usuwają płonący knot, i wkładają słoik w przeznaczone miejsce. Więc połóż wszystkie banki. Następnie pacjent jest zakryty i pozostawiony na 15 minut, po czym puszki są ostrożnie usuwane. Zrób to w ten sposób. Użyj lewej ręki, aby wziąć górę słoika, a prawym palcem naciśnij skórę na brzegu naczynia. Puszkę można łatwo odłączyć.

Puszki próżniowe są umieszczane bez ognia, za pomocą ich prostej kompresji. A im bardziej ściskasz bank, tym mocniej będzie się trzymać. Tył pacjenta powinien być również obficie nasmarowany wazeliną lub olejem jodowym. Kryterium prawidłowego sformułowania tych i innych puszek będzie uczucie przyjemnego ciepła.

Teraz, wiedząc, jak umieszczać banki medyczne, nie popełnisz błędów i możesz bezpiecznie przeprowadzić tę procedurę dla swoich bliskich. Życzę zdrowia i dobrego samopoczucia.