Zakraplacz nie jest najprzyjemniejszą, ale bardzo przydatną procedurą. Terapia infuzyjna jest wykorzystywana do różnych celów. Najczęściej jest stosowany w leczeniu, ale czasami może być przydatny i jako środek zapobiegawczy. Jak prawidłowo założyć zakraplacz, wielu nie ma pojęcia i wierzy, że ta informacja nie jest dla nich przydatna - są lekarze. Ale są takie przypadki, kiedy nie ma czasu na czekanie na lekarzy i trzeba działać bardzo szybko.

Jak umieścić w domu zakraplacz?

To tylko na pierwszy rzut oka może się wydawać terapia infuzyjna nie ma nic skomplikowanego. W rzeczywistości umieść zakraplacz, aby po nim pacjent poczuł ulgę i nie napotkał komplikacji, nikt nie odniesie sukcesu po raz pierwszy.

Zastanów się, jak manipulować:

 1. Przygotowanie racka. W szpitalach są specjalne urządzenia. W domu regał może być wykonany z improwizowanych środków. W skrajnych przypadkach system można zawiesić na uchwycie kredensu lub narożnika drzwi.
 2. jak umieścić zakraplacz 1
 3. Dokładnie umyj ręce.
 4. jak umieścić kroplomierzem 2
 5. Narzędzia przygotowawcze. Do zabiegu niezbędna jest opaska uciskowa, gips, alkohol, wata.
 6. jak umieścić kroplomierzem 3
 7. Proces antyseptyczny torba na lek.
 8. jak umieścić kroplówkę 4
 9. Połącz system z lekiem.
 10. jak umieścić droppera 5
 11. Inspekcja systemu i opakowania. Przed umieszczeniem zakraplacza w domu należy upewnić się, że lek nie zawiera pęcherzyków. Aby pozbyć się powietrza, delikatnie wlej cały płyn do końca rury i zaciśnij koniec.
 12. jak umieścić zakraplacz 6
 13. Upewnij się, że rura z kroplomierzem nie dotyka podłogi. System jest sterylny, jeśli zarazią się nim zarazki, nie będzie można go użyć.
 14. jak umieścić kroplomierz 7
 15. Sprawdź rękę. Jest to konieczne, aby znaleźć najbardziej odpowiednie miejsce do zainstalowania cewnika.
 16. jak umieścić zakraplacz 8
 17. Szlafrok. Opaska uciskowa powinna być przywiązana tuż nad przyszłą stroną nakłucia. Powinien być na dogodnym poziomie, aby można go było później łatwo usunąć.
 18. jak umieścić droppera 9
 19. Nakarm alkoholem miejsce wstrzyknięcia. Poczekaj, aż skóra wyschnie.
 20. jak umieścić zakraplacz 10
 21. Instalacja cewnika. Już wiesz, gdzie umieścić kroplówkę. Trzymaj cewnik pod kątem 30-45 stopni w stosunku do żyły. Gdy tylko usłyszysz charakterystyczną bawełnę w nakłuciu i zobaczysz krew, zmniejsz kąt. Włóż cewnik o kolejny milimetr na dwie części i zamocuj go. Usuń igłę i zdejmij opaskę.
 22. jak umieścić droppera 11
 23. Podłącz rurkę do cewnika. Włóż go, aż znajdzie się całkowicie w środku. Nie dopuścić do wycieku płynu przez połączenie. Zwinąć zacisk na kroplówkę i pozostawić lek. Zabezpiecz rurkę plastrem, aby nie wypadł.
 24. jak umieścić droppera 12
 25. Dostosuj tempo leczenia.
 26. jak umieścić droppera 13