Suchy kaszel, wywołujący zmęczenie, ból, ból jest głównym objawem dla bromu. Kaszel Bromhexin to chyba najbardziej znany lek na rynku krajowym. I jest to uzasadnione, ponieważ przez 15 lat istnienia potwierdziło swoją skuteczność.

Bromheksyna - kompozycja

Substancją czynną działającą na plwocinę w płucach jest chlorowodorek bromheksyny. Kiedy pojawia się kaszel, błona śluzowa osłaniająca oskrzela traci swoje zwykłe właściwości, jego lepkość wzrasta, więc prawie nie oddziela się i tworzy ośrodek o wysokiej kwasowości. Ta sytuacja zakłóca oskrzela. Chlorowodorek bromoheksyny działa na plwocinę, eliminując jej kwasowość i pomagając przywrócić neutralne środowisko. Ponadto, do zadań bromuxine należy aktywacja aktywności oskrzeli, dzięki której z niej wypływa plwocina.

Po oczyszczeniu oskrzeli środowisko wewnętrzne staje się normalne, co prowadzi do eliminacji wszystkich wyraźnych oznak choroby. Ze względu na jego składniki i mechanizm działania, Bromhexine, z suchym kaszlem, jest głównym asystentem i jest stosowany w diagnozowaniu takich chorób jak:

  • zapalenie oskrzeli i zapalenie tchawicy oskrzeli;
  • astma oskrzelowa ;
  • zapalenie płuc;
  • Gruźlica płuc ;
  • inne ostre i chroniczne uszkodzenia oskrzeli;
  • okres pooperacyjny.

Syrop z bromku jest wytwarzany z wody, oleju eukaliptusowego, alkoholu etylowego i innych dodatków. Dodając aromatyczny syrop ma przyjemny owocowy aromat.

Jak zażywać Bromhexin?

Bromheksyna, jej sposób podawania i dawkowania, różnią się koniecznymi środkami dla pacjentów w różnym wieku. Co wybrać: forma syropu, roztworu lub tabletki, zwykle zalecana przez lekarza. Najmniejszy jest często przepisywany syrop, tabletki są wybierane dla nastolatków i dorosłych.

Bromheksyna jest przepisywana trzy razy dziennie: dla dorosłych 8-16 mg, dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat dla 8 mg, dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat dla 4 mg, dla dzieci poniżej 2 lat dla 2 mg. Bromheksyna może być kupowana w tabletkach po 4 i 8 mg, w opakowaniach po 10, 20, 25 lub 50 sztuk.

Syrop z bromku jest sprzedawany w butelce o pojemności 60 lub 100 ml, zestaw zawiera łyżeczkę do pomiaru łatwości użycia. 5 ml syropu odpowiada dawce 4 mg tabletki.

Bromheksyna do inhalacji w aptece będzie oferowana w formie roztworu. Przygotowanie inhalacji rozpoczyna się od rozcieńczenia tego roztworu wodą destylowaną (stosunek 1: 1) i jego późniejszym ogrzaniem. Podczas inhalacji dawka dla dzieci do 2 lat wynosi 5 kropli, do 6 lat - 10 kropli, do 10 lat - 1 ml objętości, do 14 lat - 2 ml, a dla dorosłych - 4 ml.

Przed zabiegiem zaleca się skonsultować z lekarzem, aby nie powodował negatywnych konsekwencji i skutków ubocznych.

Analogi bromukozyny

Po pierwsze, należy stwierdzić, że w aptekach znajduje się rosyjska wersja Bromhexine wraz z Bromhexin Berlin Hemi. Jest produkowany w tych samych wersjach, co rosyjski odpowiednik. Zgodnie z aktywnym składnikiem, leki te są zbieżne, a zatem także z metodą działania. Bromheksyna z Rosji jest tańsza.

Analogi Bromhexine to Solvin i Bronhotil, które w ogólnej klasyfikacji międzynarodowej są równe Bromheksyna do inhalacji Bromgeksyna, która wyjaśnia równoważność leków.

Jednym z najbardziej popularnych substytutów bromuksyny jest ambroksol, który sam jest produktem rozpadu bromu. Pod względem efektów związki te są absolutnie identyczne. Dlatego na pytanie, że bromheksyna lub lazolvan jest lepsza, nie ma bezpośredniej odpowiedzi, ponieważ głównym składnikiem lazolanu jest ambroksol.

Ambroksol jest często preferowany w stosunku do bromoheksyny ze względu na to, że jest bezpośrednim związkiem, który wpływa na naszą plwocinę, podczas gdy bromekina musi nadal rozkładać się do stanu tej ostatniej. W konsekwencji wpływ jest szybszy, łatwiejszy i być może bardziej skuteczny.