Astma oskrzelowa to zapalenie dróg oddechowych, które ma postać przewlekłą, która może być spowodowana reakcją alergiczną lub zaburzeniami układu odpornościowego. W tej chorobie światło oskrzeli znacznie zwęża się, co powoduje ciągły kaszel, duszność i świszczący oddech podczas oddychania.

Leczenie astmy oskrzelowej u dzieci

Leczenie astmy oskrzelowej należy łączyć: optymalne jest stosowanie leków i leków ludowych, aby efekt był bardziej wyraźny. Jednocześnie niepożądane jest stosowanie przez dzieci i kobiety w ciąży preparatów chemicznych, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu, dlatego lekarze często przestają wybierać leki homeopatyczne, które mają naturalną podstawę.

Leczenie astmy oskrzelowej z ziołami

Przepis numer 1

Musisz wziąć liście aloesu (roślina w wieku 6 lat), umieścić je w chłodnym miejscu na 17 dni, a następnie umyć, posiekać i zalać gorącą wodą - 1 litr. Następnie wodę z liśćmi należy naparzać przez 2 godziny. Następnie liście aloesu muszą ścisnąć, aby uzyskać sok. Następnie na pół szklance soku dodać 300 g orzechów włoskich (wstępnie zmielonych) i 100 g miodu. Mieszaninę miesza się i przechowuje w lodówce. Podejmij potrzebę 2 łyżki. 5 razy dziennie.

Przepis numer 2

Weź liście babki lancetowatej, kwiaty bzu czarnego, rosiczki i trójkolorowy fiolet w tej samej proporcji. Wymieszaj zioła, a następnie zmierz 2 łyżki. mieszać i wlać środek 250 ml wrzącej wody. Pozwól ziołom stać przez 10 minut, po czym ten tradycyjny lek będzie gotowy do użycia. Podziel otrzymaną objętość płynu na trzy i weź ją przed posiłkami na tydzień, przygotowując świeży wywar codziennie.

Leczenie astmy oskrzelowej przez homeopatię

Środki homeopatyczne na astmę oskrzelową można podzielić na dwie kategorie: te używane do zatrzymania napadów i te, które są stosowane między atakami astmy.

Aby zatrzymać napady, użyj następujących leków:

  • sambucus - z nocnymi atakami, połączonymi z uczuciem strachu i obfitej potliwości;
  • Lobelia - jest przepisana osobom starszym;
  • tytoń - z napadami towarzyszącymi zawrotom głowy, bladością twarzy i nudnościami;
  • ambergris grisea - przepisywany, jeśli napady są spowodowane czynnikami psychicznymi;
  • Moskus - jest przepisywany, jeśli atak jest poprzedzony silną dusznością.

Leki stosowane między atakami astmy:

  • kaprum arsenicum;
  • ipepakuana;
  • album arsenicum;
  • Kalium bichromicum;
  • lobolia

Wszystkie leki homeopatyczne powinny być przepisane przez lekarza prowadzącego z wyborem indywidualnych schematów leczenia.

Leczenie astmy oskrzelowej u kobiet w ciąży

Leczenie astmy oskrzelowej jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do leczenia nie tylko kobiet w ciąży, ale także dzieci. Tłuszcz z borsuka jest bardzo przydatny dla organizmu, zawiera unikalne substancje, które wzmacniają funkcje ochronne organizmu i poprawiają pracę prawie wszystkich systemów.

Leczenie tłuszczu z borsuka jest proste, jednak niezbyt przyjemne ze względu na walory smakowe substancji. Konieczne jest codzienne spożywanie przez 14 dni i 1 łyżka. l. borsuka, dzieląc tę ​​ilość na trzy dawki. Tydzień później leczenie można powtórzyć.

leczenie astmy oskrzelowej u dzieci

Leczenie astmy alergicznej u dorosłych

Korzeń imbiru pomaga pozbyć się wielu chorób: wiele z nich słynie z właściwości oczyszczających, które pomagają organizmowi pozbyć się toksyn. Leczenie astmy oskrzelowej za pomocą imbiru jest dość skuteczne, jeśli jest połączone z lekami homeopatycznymi.

Musisz wziąć 300 g imbiru i zmielić go z tarką, a następnie wlać do szklanego pojemnika i wlać 250 mg wódki. Następnie narzędzie powinno zostać podane w ciemnym miejscu przez 8 dni, a następnie będzie gotowe do użycia. Pij 1 łyżeczkę każdego dnia. to lek przed posiłkami przez 14 dni.