ACC jest lekiem, który ma mukolityczne i wykrztuśny działanie, pomagające usunąć lepką plwocinę z dróg oddechowych. Ponadto lek pomaga zmniejszyć toksyczne działanie toksycznych substancji na organizm i ma niewielkie działanie przeciwzapalne. Głównym aktywnym składnikiem leku jest acetylocysteina.

Aby lek przynosił maksymalne korzyści w leczeniu i nie powodował szkodliwych skutków, należy go przyjmować prawidłowo, kierując się wskazówkami dotyczącymi leku i zaleceniami lekarza prowadzącego. Zastanów się, jak wziąć lek ACC w postaci proszku i tabletek (ACC 600 Long, ACC 200, ACC 100).

Zalecenia dotyczące przyjmowania leku ACC

Lek, niezależnie od postaci uwalniania, zaleca się przyjmować po posiłku (najlepiej 1,5 do 2 godzin po posiłku). Co do zasady, ACC dla dorosłych pacjentów jest przepisywany w dawce 200 mg dwa razy - trzy razy dziennie lub w ilości 600 mg raz dziennie.

Proszek (granulki) do przygotowania roztworu należy rozpuścić bezpośrednio przed użyciem w czystej wodzie, soku lub zimnej herbacie, dokładnie wymieszać.

Proszek do przygotowania gorącego napoju leczniczego należy rozpuścić w szklance gorącej wody i pić przed schłodzeniem. Jeśli to konieczne, przygotowany roztwór można przechowywać nie dłużej niż 3 godziny przed odbiorem.

Tabletki musujące ACC należy rozpuścić w pół szklanki gorącej wody i najlepiej natychmiast po rozpuszczeniu. Niemożliwe jest rozpuszczenie w tym samym pojemniku ACC i innych lekach.

Należy pamiętać, że dodatkowe spożycie płynu nasila działanie leku. Ale w celu zmniejszenia wydajności i ile dni zająć atsts jednoczesne stosowanie takich leków może prowadzić do rozwoju działań niepożądanych:

  • węgiel aktywny;
  • środki przeciwkaszlowe (zastój stazy jest możliwy z powodu zatrzymania odruchu kaszlu);
  • nitrogliceryna (prawdopodobnie zwiększone działanie zwężające naczynia z nitrogliceryną);
  • antybiotyki (zmniejsza wchłanianie penicylin, tetracyklin, cefalosporyn itp.).

Ile dni mogę wziąć ACC?

Średni czas leczenia lekiem ACC wynosi od 5 do 7 dni. W ciężkich przypadkach, w przewlekłych schorzeniach układu oddechowego ( zapalenie oskrzeli , tracheity) leczenie może zostać przedłużone, które jest ustalane indywidualnie przez twojego doktora. Zbyt długie przyjmowanie leku może prowadzić do naruszenia naturalnych procesów samoczyszczenia oskrzeli.