Allohol jest dobrze znanym lekiem pochodzenia roślinnego, który jest stosowany w gastroenterologii w leczeniu wielu patologii. Lek ten szybko pomaga wyeliminować objawy, takie jak wzdęcia po jedzeniu, ból pod prawym żebrem, gorzkie usta, nudności i inne, które wskazują na nienormalne funkcjonowanie układu żółciowego.

Celowość zażywania Allohol

Ze względu na suchą żółć zawartą w Allohol, ekstrakty z czosnku i pokrzywy, a także węgiel aktywny, następujące pozytywne procesy pojawiają się, gdy wejdzie do organizmu:

  • normalne funkcjonowanie wątroby i pęcherzyka żółciowego;
  • aktywacja produkcji żółci przez wątrobę;
  • poprawa przepływu żółci, zapobieganie jej stagnacji;
  • zwiększona zdolność wydzielnicza żołądka i trzustki;
  • niedrożność wytrącania cholesterolu (zapobieganie tworzeniu się cholesterolowych kamieni żółciowych);
  • eliminacja procesów fermentacji i gnilnych w jelitach;
  • eliminacja wzdęcia ;
  • działanie przeciwskurczowe;
  • łatwy efekt przeczyszczający.

Aby zmaksymalizować działanie leku, należy przestrzegać dawkowania i zasad jego podawania. Zastanów się, jak prawidłowo zażywać tabletki Allohol, a także czy możliwe jest połączenie jego odbioru z innymi lekami.

Jak przyjmować Allohol - przed posiłkami lub po?

Lek ten należy przyjmować wyłącznie po posiłku, podczas gdy woda pitna (najlepiej alkaliczna woda mineralna bez gazu). Tj Zanim lek dostanie się do żołądka, musisz zjeść co najmniej niewielką ilość pokarmu. W żadnym wypadku nie można wypić leku na pusty żołądek, ponieważ Sok żołądkowy uwolniony w wyniku pobrania go będzie szkodliwy dla ścian pustego żołądka.

Ile wziąć allohol?

Z reguły zalecana standardowa dawka to 1-2 tabletki trzy razy - cztery razy dziennie, jednak lekarz może ustalić inną dawkę w zależności od indywidualnych cech pacjenta i obecności patologii. Przebieg leczenia może wynosić 1-2 miesiące, z pojedynczym lub podwójnym powtórzeniem przebiegu terapeutycznego z przerwą 3 miesięcy.

Jak wziąć allohol dla zapobiegania?

Allochol może być również wykorzystywany do celów profilaktycznych. Dotyczy to głównie chorób przewlekłych (na przykład przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego), w których lek jest przepisywany podczas remisji, aby zapobiec zaostrzeniom. W takich przypadkach dawkę, częstotliwość i czas przyjmowania wybiera lekarz. Niekontrolowane stosowanie tego leku może prowadzić do negatywnych wyników, ponieważ Allohol ma swoje przeciwwskazania.

Czy Allohol i Carcil mogą być razem?

Karsil podobnie jak Allohol jest lekiem naturalnego pochodzenia. Jest on wytwarzany na bazie specjalnych substancji biologicznie czynnych zawartych w owocach ostu mlecznego. Karsil ma działanie hepatoprotekcyjne i jest przepisywany na różne schorzenia wątroby. Jednoczesny odbiór obu jak wziąć allohol przed posiłkami lub po leki są możliwe, jeśli występują problemy z funkcjonowaniem pęcherzyka żółciowego i funkcjonowaniem wątroby, ale takie leczenie musi być koniecznie uzgodnione z lekarzem.

Czy mogę wziąć Pancreatin i Allohol?

Pankreatyna jest czynnikiem enzymatycznym, który usprawnia procesy trawienia węglowodanów, białek i tłuszczów. Lek ten jest przepisywany na różne choroby przewodu żołądkowo-jelitowego i na błędy żywieniowe. Pankreatyna może być podawana w połączeniu z Alloholem, a dawki leków dobierane są indywidualnie.