Węgiel aktywny to tani sorbent, którego celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i zanieczyszczeń. Substancja ta powstaje ze skał mineralnych i dlatego jest naturalnym środkiem zaradczym.

Węgiel aktywowany chroni w wielu sytuacjach życiowych - i zatrucia (w tym alkoholu, jednocześnie zmniejszając prawdopodobieństwo "kaca") oraz jako środek profilaktyczny do oczyszczania ciała. Ponadto węgiel aktywowany stosowany jest nawet w kosmetologii domowej - skutecznie pomaga wybielić zęby .

Ale, jak każdy lek, aktywowany węgiel powinien być brany ściśle według schematu w pewnych ilościach. Ponownie, jak każdy lek, "traktuje jednego i kaleki drugiego", jak to mówią.

Jak wziąć węgiel aktywny?

Aby nie zaszkodzić ciału za pomocą leków, musisz upewnić się, że możliwe jest wzięcie aktywnego węgla - niezależnie od tego, czy masz jakieś przeciwwskazania. Nie należy go brać na krwawienie, raka przewodu pokarmowego, a także hipowitaminozę.

Zasada numer 1

Pierwszą zasadą, którą należy wziąć pod uwagę przy pobieraniu węgla aktywowanego, jest substancja oczyszczająca ciało zarówno ze szkodliwych, jak i korzystnych substancji. Dlatego, jeśli przyczyna spożycia nie jest zatruwana, musisz dowiedzieć się, co spowodowało zakłócenia w funkcjonowaniu organizmu. Na przykład w przypadku chorób wirusowych jelita, a także dysbakteriozy, węgiel aktywowany może zaszkodzić, ponieważ pozbawi mikroflorę jelit substancji przeciwdziałających tym patologiom.

Zasada numer 2

Druga zasada mówi, że węgiel aktywny należy spłukać dużą ilością wody. Aby lek działał, cząstki węgla muszą być rozprowadzane w jelitach i do tego muszą być rozpuszczone w wodzie. 1 szklanka wody o temperaturze pokojowej wystarcza do normalnego leczenia.

jak wziąć węgiel aktywny

Zasada numer 3

Trzecia zasada - po kuracji z użyciem węgla, należy wzmocnić dietę białkami i witaminami, ponieważ w przypadku graficznym może wystąpić hipowitaminoza. Aby tak się stało, węgiel należy zużywać na długi czas iw dużych ilościach, ale taki środek bezpieczeństwa nie będzie nadmierny.

Zasada nr 4

Czwarta zasada - po kursie aktywnego węgla, wypij probiotyki, które pomogą przywrócić mikroflorę jelitową. Konieczne jest zapobieganie zaparciom lub biegunce.

Ile wziąć węgiel aktywowany - dawkowanie?

Zwykle obliczanie węgla aktywowanego jest następujące: 1 tabletka na 10 kg masy. Dawka ta musi być przestrzegana podczas pierwszego razu leczenia iw zależności od nasilenia objawów, zmniejszyć dawkę, jeśli stan jest złagodzony.

Ile razy dziennie potrzebujesz aktywowanego węgla drzewnego?

Węgiel aktywny można przyjmować do 4 razy dziennie w przypadku ciężkich objawów. Niektórzy lekarze uważają, że w skrajnych przypadkach można przyjmować 4 tabletki co dwie godziny - to zapewni ciągły proces oczyszczania.

Po usunięciu ostrych objawów, aktywowany węgiel jest przyjmowany rano - 1 godzinę przed posiłkiem, a wieczorem 1 godzinę po posiłku przed snem.

Ile czasu zabiera węgiel aktywowany?

W odpowiedzi na pytanie, ile dni wziąć węgiel aktywowany, ciało zareaguje niezależnie. Po wyeliminowaniu objawów, kontynuuj przyjmowanie węgla rano i wieczorem w pełnej dawce przez 3 dni. Ale liczba dni przyjmowania nie powinna przekraczać 10 dni, ponieważ możliwe jest wyrządzenie znacznej szkody ciału, oczyszczając je nie tylko z toksyn, ale także z niezbędnych substancji. Jeżeli okazało się, że węgiel aktywujący nie jest skuteczny w ciągu 10 dni, należy ponownie rozważyć inne metody czyszczenia, na przykład za pomocą zakraplacza. Ale zwykle taka sytuacja ma miejsce pod nadzorem lekarza, a specjalista będzie kierowany, w zależności od danych pacjenta, do jakiego stopnia ważne jest przedłużenie spożycia węgla lub zastąpienie go innym środkiem.

Ale na pytanie, jak często brać węgiel aktywny, lekarze odpowiadają, że niepożądane jest przyjmowanie tabletek częściej niż raz na trzy miesiące. Możliwe jest oczyszczenie ciała w ciągu 10 dni, ale aby przywrócić mikroflorę jelitową i uzyskać wystarczającą ilość składników odżywczych, ile wziąć węgiel aktywny które zostały kiedyś skumulowane, zwykle w tak długim okresie czasu zawodzą. Dlatego im rzadziej przyjmowany jest węgiel aktywowany, tym lepiej. Ale w sytuacjach awaryjnych kurs można powtórzyć w ciągu 1-2 tygodni.

Kiedy lepiej jest wziąć aktywowany węgiel?

Węgiel aktywny lepiej jest przyjmować na godzinę przed posiłkiem lub godzinę po posiłku. Ale jeśli z powodu posiłku powstał zatrucie i wiesz, że jedzenie nie nadawało się do spożycia, w nagłym wypadku aktywowany węgiel drzewny jest pobierany tak szybko, jak to możliwe, nawet zwiększając dawkę o 1 tabletkę.