Coccygodynia ma prostszą i bardziej zrozumiałą nazwę - ból w kości ogonowej. Zespół bólowy rozpoznaje się głównie u kobiet. Medycyna wyjaśnia te anatomiczne cechy budowy układu mięśniowo-szkieletowego. Po wystąpieniu objawów i dolegliwości wskazane jest natychmiastowe rozpoczęcie leczenia kokcydii. Niestety wielu pacjentów nie zwraca uwagi na tę chorobę, uważając, że dyskomfort stał się jedynie konsekwencją pracowitego dnia.

Przyczyny coccylogeny

Głównymi przyczynami wystąpienia objawów i konieczności leczenia coccygodynia są urazy. Może to być uderzenie bezpośrednio w kość ogonową lub zły upadek.

Ale pojawienie się bólu w kości ogonowej i innych objawów coccygodynia są nie tylko spowodowane przez siniaki. Bolesność czasami staje się konsekwencją różnych patologii mięśni i nerwów. Przyjmuje się również, że powołuje się na główne powody:

 • wypadanie krocza;
 • częste biegunki;
 • regularne zaparcie ;
 • choroby zapalne wpływające na narządy miednicze;
 • operację odbytu, która powoduje powstawanie blizn w odbycie;
 • urazy powstałe podczas porodu (gdy płód jest zbyt duży, kości ogonowe mogą się wygiąć, a więzadło pęka);
 • zaburzenia w pracy aparatu nerwowo-mięśniowego za przestrzenią kanału;
 • zwyczaj siedzenia zbyt miękkiego;
 • siedzący tryb życia;
 • nawyk długo siedzi w toalecie.

Charakterystyka dla coccygodynia

Coccygodynia to choroba, której nie można zignorować. Jego głównym znakiem jest ból bezpośrednio w kości ogonowej. Czasami pacjenci skarżą się na dyskomfort w odbycie lub odbytnicy. Zdarza się również, że bolesność kości ogonowej i odbytu pojawia się jednocześnie. Jeśli ból zbliża się do krocza, okolicy pośladkowej lub wewnętrznej powierzchni uda, oznacza to, że coccygodynia poszła wystarczająco daleko i powinna być natychmiast leczona.

Natura bólu - pieczenie. Są bardziej widoczne w nocy i przechodzą same. W późniejszych stadiach ból staje się nieco mniej ostry, ale stały. Często ogranicza aktywność fizyczną pacjentów, co prowadzi do rozwoju depresji.

Leczenie coccygodynia w domu

Aby leczenie było skuteczne, musisz rozpocząć od postawienia diagnozy. Terapia jest zalecana tylko po ustaleniu dokładnej przyczyny schorzenia. Może polegać na stosowaniu leków z grupy glikokortykosteroidów, elektroterapii, terapii parafinowej, ekstrakcji podwodnej, Techniki terapii manualnej są przydatne przy bólach kości ogonowej. Pomagają poprawić ukrwienie. Z tego powodu skurcz mięśni jest raczej usuwany, a proces gojenia jest znacznie przyspieszony.

W przypadku ciężkich bólów można zalecić blokadę nokabainy lub leki takie jak:

Są wstrzykiwane w postaci iniekcji bezpośrednio do splotu nerwowego.

Istnieje wiele przepisów na leki alternatywne, aby wyeliminować ból w kości ogonowej. Lecz leczenie coccygody za pomocą środków ludowych będzie najbardziej skuteczne, jeśli zostanie połączone z wyżej wymienionymi metodami terapii.

Leczenie coccygodynia i eliminacja objawów choroby w domu z kiełkami ziemniaka

coccygodynia coccyx ból

Składniki:

 • kiełki ziemniaków - 1 kubek;
 • alkohol medyczny - 500 gr.

Przygotowanie i stosowanie

W przypadku leku lepiej jest wziąć kiełki ziemniaka, których wielkość nie przekracza dwóch centymetrów. Powinny być dokładnie umyte i wysuszone. Złożyć kiełki w słoiku i wlać alkohol. Następnie lek należy podawać w infuzji przez dziesięć dni w ciemności. Nie możesz pić nalewki - zawiera truciznę. Służy do pocierania.