Corocznie coraz więcej kobiet wybiera antykoncepcyjny plaster do regularnej antykoncepcji. Ta metoda antykoncepcji jest dość młoda, ale udało jej się dobrze ugruntować wśród kobiet w różnym wieku.

Plaster antykoncepcyjny to mały kawałek plastiku w kolorze, który przylega do skóry. Łatka jest również nakładana przez skórę kobiety. Najbardziej popularną i dostępną cenowo jest antykoncepcyjna łatka hormonalna Evra (Evra).

Antykoncepcyjny plaster został wynaleziony w 2002 roku i dziś jest jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie antykoncepcji.

Zasada działania plastra antykoncepcyjnego

Plaster zawiera hormony progestagenowe i estrogenowe. Hormony te są sztucznymi analogami naturalnych hormonów ludzkich. Przenikając przez skórę do organizmu kobiety, hormony te blokują proces owulacji i zapobiegają uwolnieniu jaja z jajnika. W związku z tym hormonalne środki antykoncepcyjne zapobiegają zapłodnieniu, np. Doustnym środkom antykoncepcyjnym.

Łatka hormonalna zapewnia niezawodną antykoncepcję - jej skuteczność wynosi 99,4%.

Jedną z głównych zalet stosowania plastra z ciąży jest łatwość użycia. Łatka przykleja się do skóry i zastępuje ją co 7 dni. Podczas jednego cyklu miesiączkowego stosuje się 3 plastry, po których następuje 7-dniowa przerwa, podczas której następują kolejne miesiączki. Tynk musi znajdować się na ciele kobiety przez całą dobę, w przeciwnym razie jego skuteczność natychmiast się zmniejszy.

Korzyści z używania antykoncepcyjnych środków antykoncepcyjnych:

 • wysoka wydajność;
 • mniejsze prawdopodobieństwo zapomnienia o zastąpieniu (w przeciwieństwie do tabletek antykoncepcyjnych, które należy pamiętać codziennie);
 • umiejętność prowadzenia normalnego życia za pomocą plastra - do wykonywania aktywności fizycznej, do odwiedzenia basenu i sauny, przebywania na słońcu;
 • zmniejszenie bólu podczas menstruacji.

Możliwe problemy:

 • podrażnienie skóry;
 • senność;
 • nudności, wymioty;
 • przyrost masy;
 • bóle głowy;
 • wysypka.

Przeciwwskazania do stosowania plastra antykoncepcyjnego

 • zakrzepica;
 • nowotwór złośliwy;
 • laktacja;
 • waga ponad 90 kg (skuteczność plastra jest znacznie zmniejszona);
 • palenie ponad 15 papierosów dziennie w wieku powyżej 35 lat.

Plaster antykoncepcyjny jest niezawodnym środkiem antykoncepcyjnym, jeśli jest przyklejony do czystej skóry. Podczas nakładania plastra należy unikać stosowania kremów i balsamów na najbliższym obszarze skóry. Plaster antykoncepcyjny zaleca się nakładać na pośladki, łopatki, brzuch lub bark.

W każdej aptece można kupić plaster antykoncepcyjny. Cena plastra antykoncepcyjnego zależy od reputacji producenta i jego popularności. Koszt ten sposób jest tańszy niż na przykład regularne stosowanie prezerwatyw. Średnio cena hormonalnych środków antykoncepcyjnych wynosi około 20 euro miesięcznie.

Należy pamiętać, że plaster hormonalny nie zapobiega przenikaniu plemników do żeńskich narządów płciowych. Oznacza to, że plaster antykoncepcyjny nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Przed zastosowaniem tej metody antykoncepcji należy skonsultować się z ginekologiem. Ponadto w Internecie można przeczytać recenzje kobiet na temat plastra antykoncepcyjnego, które контрацептивный пластырь używa go przez długi czas.

Do chwili obecnej zachodni naukowcy podjęli kolejny krok w kierunku ulepszenia środków antykoncepcyjnych dla kobiet. Już prawie zakończono ostatnią rewizję środków antykoncepcji kosmetycznej. Zasada działania tych funduszy polega na regulacji równowagi hormonalnej w organizmie kobiety, zapobiegając tym samym przejawom jakichkolwiek skutków ubocznych. Te środki antykoncepcyjne są mikro-dawkami estrogenu, które zawierają składniki, które regulują wagę kobiety, stan jej skóry, paznokci i włosów. Tak więc, chroniąc przed niechcianą ciążą, fundusze te przyczyniają się do poprawy wyglądu przedstawiciela płci pięknej i jej dobrego samopoczucia.