Przez długi czas wkładka wewnątrzmaciczna jest bardzo popularna wśród kobiet jako środek do niezawodnej ochrony przed niechcianą ciążą. Ale czy skuteczna jest antykoncepcja za pomocą spirali?

Urządzenie domaciczne: zasada działania i zasady użytkowania

Popularność wkładki wewnątrzmacicznej tłumaczy się tym, że ochrona przed ciążą rozpoczyna się natychmiast po wprowadzeniu środka antykoncepcyjnego. Podobnie, po usunięciu spirali, normalne odtwarzanie jest natychmiast przywracane. Zastosowanie nowoczesnych wkładek wewnątrzmacicznych nie powoduje dyskomfortu u kobiet i nie zakłóca seksu.

Istnieją dwie metody antykoncepcji za pomocą urządzenia wewnątrzmacicznego:

  1. Urządzenie wewnątrzmaciczne jest instalowane przez okres do pięciu lat. Według badań, możliwość niechcianej ciąży, w tym przypadku, wynosi tylko 0,5%. Działanie konserwujące opiera się na doborze specjalnej spirali substancji - lewonorgestrelu, o właściwościach przypominających działanie leków hormonalnych.
  2. Włóż urządzenie wewnątrzmaciczne na siedem lat. Ten rodzaj helisy zawiera niewielką ilość miedzi i srebra, co daje w 98% niezawodną antykoncepcję.

Ryzyko zajścia w ciążę podczas korzystania z wkładki wewnątrzmacicznej zależy od wielu czynników:

  1. Przede wszystkim spirala nie ma wpływu na poczęcie. Jego zadaniem jest zapobieganie przywieraniu już zapłodnionego jaja do ściany macicy i spowodowanie aborcji we wczesnych stadiach. Dlatego pytanie: "Czy można zajść w ciążę za pomocą spirali?" Jest usuwane samodzielnie.
  2. Niestety nie można ocalić urządzenia wewnątrzmacicznego przed ciążą pozamaciczną. W około 2-3% przypadków zapłodnione jajo jest utrwalone w jajowodach, nie wpadając do jamy macicy. W rezultacie - ciąża pozamaciczna rozwija się ze spiralą.
  3. Szansa zajścia w ciążę wzrasta, jeśli noszenie helisy nie zostanie sprawdzone. Często mechaniczne środki antykoncepcyjne są przerośnięte nabłonkiem i przestają wpływać na proces wzmacniania jaja na ścianie macicy. Wskazane jest, aby nie zaniedbywać badań okresowych u ginekologa lub niezależnie sondować anteny.
  4. Warto pamiętać, że wkładka domaciczna jest zaprojektowana na pewien okres działania. Pod koniec tego okresu spirala musi zostać usunięta i zastąpiona nową.
  5. Należy zauważyć, że wprowadzenie wkładki wewnątrzmacicznej nie jest zalecane dla kobiet, które nie rodziły, aby uniknąć komplikacji, które mogą niekorzystnie wpłynąć na pożądaną ciążę. Wprowadzenie spirali wykonuje ginekolog. Wcześniej kobieta musi przejść ankietę mającą na celu określenie możliwych przeciwwskazań.

Urządzenie wewnątrzmaciczne i ciąża

Zdając sobie sprawę, że odpowiedź na pytanie: "Czy można zajść w ciążę za pomocą spirali?" Pozytywne - ciąża z urządzeniem domacicznym Nie zwlekaj, opóźniając miesiączkę. Opóźnienie jest oznaką ciąży ze spiralą. Co do zasady ciąża z antykoncepcją kończy się poronieniem. Ale możesz uratować owoc, jeśli usuniesz spiralę na czas. Procedura nie jest skomplikowana. Lekarz ściąga spiralę, używając nici, które pochodzą z helisy do pochwy. Jeśli zabieg się nie powiedzie, kobieta otrzyma aborcję.

Czasami ciążę można zgłosić, nawet jeśli spirali nie można usunąć. Mniej więcej od drugiej połowy tego terminu grozi aborcją, a kobieta rodzi zdrowe dziecko. Jeśli spirala zostanie usunięta we wczesnym stadium, ciąża jest standardem.