Promiscuity, lub, jak ludzie mówią, żywiołowe życie, zawsze były cenzurowane przez społeczeństwo, a jeśli rozpusta mężczyzn przyciąga mniej uwagi - uważano, że jest to związane z naturą mężczyzn, to kobieta była poddana potępieniu i karana różnymi rodzajami kar.

Czym jest promiscuity?

Promiscuity to pragnienie rozwiązłych stosunków seksualnych (łac. Pr.miscuus - w sposób niedyskryminujący). Historyczne korzenie rozwiązłości leżą w starożytności, kiedy ludzie żyją w prymitywnych systemach komunalnych, chociaż to założenie historyków nie jest całkowicie potwierdzone. Współczesna psychiatria i seksuologia zapożyczały ten termin, odnosząc się do licznych relacji seksualnych jednostki. W biologii, rozwiązłość opisane jako efekt Coolidge: pojawienie się nowej samicy w strefie jest mężczyzna chęć do współpracy z nią.

Co różni promiskuityzm i nimfomanię?

Rozwiązłość i nimfomanka są pojęciami, które mają bliski sens, są oparte na rozwiązłym stosunku seksualnym, ale mechanizmy pochodzenia i przyczyny są różne. Różnice charakterystyczne dla rozwiązłości i nimfomania :

 1. Obietnica seksualna przejawia się w chaotycznym związku seksualnym, ale w większości kontrolowana przez świadomość. Atrakcyjność partnera ma znaczenie. Nimfomania jest impulsywnym, niekontrolowanym pożądaniem, które pojawia się kilka razy dziennie, w ciężkich przypadkach do 20 razy. Płeć, wiek, status społeczny i atrakcyjność partnera nie są ważne. W starożytności nimfomania była nazywana "wścieklizną macicy".
 2. Promiskuityzm występuje u obu płci, u osób o różnej orientacji seksualnej. Nymphomania jest typowa tylko dla kobiet.
 3. Promiscuity - kończy się orgazmem. Nymphomania - takie kobiety są często oziębłe i podekscytowane tylko w sensie psychologicznym. Fizjologiczne rozładowanie w postaci orgazmu nie występuje, co powoduje "wieczne" niezadowolenie.
rozwiązły seks

Obietnica - przyczyny

Rozwiązłość z punktu widzenia psychosomatyki jest spowodowana brakiem własnej wartości, która "fałszywa" musi być stale potwierdzana przez każdego nowego partnera. Na poziomie świadomym nie jest to realizowane, częściej ludzie uważają to za normę i lubią rozmawiać o swoich przygodach, zwiększając poczucie własnej wartości we własnych oczach. Przyczyny, które powodują rozwiązłe zachowanie:

 • kompleksy psychologiczne;
 • traumatyczne doświadczenia seksualne (gwałt, pierwszy nieudany kontakt seksualny);
 • aspołeczność (osoba prowadzi aspołeczny styl życia);
 • zdrada partnera może wywołać pragnienie zemsty: zmiana z kilkoma naraz i zachowanie może zyskać przyczółek;
 • poszukiwanie nowych doświadczeń seksualnych;
 • choroba psychiczna (oligofrenia, schizofrenia).

Kobieta rozwiązła

Kobiety podatne na rozwiązłość są głęboko podatne i narażone. Częściej, korzenie rozwiązłości wracają do dzieciństwa, kiedy podstawowe potrzeby bezpieczeństwa i miłości są najważniejsze, a niezadowolenie z tych potrzeb prowadzi do naruszenia prawidłowego postrzegania ich integralności, kobiecości i popycha kobietę w ramiona wielu mężczyzn. Inne przyczyny kobiecego rozwiązłości:

 1. Akcentowanie charakteru: kobiety demonstracyjne i histeryczne są bardziej podatne na błędne relacje.
 2. Strach przed stratą. Śmierć partnera lub zdrady narzuca negatywny odcisk na psychikę kobiety i postanawia nie czuć się ani nie przywiązać.
 3. Starożytny genetyczny mechanizm znajdowania i wyboru najlepszego producenta do reprodukcji potomstwa.

Męska rozwiązłość

Nieporządny stosunek seksualny jest bardziej charakterystyczny dla mężczyzn. Pragnienie kontaktu z jak największą liczbą partnerów można wytłumaczyć częściowo instynktem przetrwania i prokreacji. Powszechnie wiadomo, że wśród homoseksualistów jest średnio wysoki poziom rozwiązłości - do 100 przypadkowych relacji seksualnych. We współczesnym świecie przyczyny męskiej rozwiązłości są bardziej prozaiczne i bardziej psychologiczne:

 • potrzeba uznania i podziwu;
 • dążenie do doskonałości;
 • infantylizm lub niedojrzałość;
 • niechęć do wzięcia odpowiedzialności za silne i stabilne relacje;
 • strach przed samotnością;
 • wysokie libido lub hiperseksualność;
 • czasami pozbycie się jednego uzależnienia (palenie, alkohol) nie pozbywa się uzależnionych zachowań jako takich, a powstaje nowe uzależnienie - rozwiązłe zachowanie.

Wyzwolenie nastolatków

Okres dojrzewania jest trudnym okresem formowania się osoby dorosłej, kiedy różnego rodzaju odchylenia (odchylenia) w zachowaniu objawiają się do maksimum. Chłopcy i dziewczęta często, aby osiedlić się w określonej grupie społecznej i udowodnić, że są "godni", mogą zacząć używać alkoholu i narkotyków, wchodzić w pozorne związki z nieznanymi partnerami. Rozwiązłość nastolatków - główne powody:

 1. Hormonalny "szok" - wysoki poziom hormonów generuje aktywność poszukiwawczą.
 2. Uraz seksualny - kazirodztwo, gwałt.
 3. Wczesna alkoholizacja - przyczynia się do nieprawidłowej i częstej zmiany partnerów, częściej u dziewcząt.
 4. Hipertymiczne zaakcentowanie charakteru - nastolatki te są pozbawione nieśmiałości, podobnie jak płeć przeciwna, łatwo wiążą kontakty i równie łatwo zrywają związki.
czym jest rozwiązłość

Jakie są bezkrytyczne linki?

Promiskuityzm w socjologii jest uważany za bezpośrednie zagrożenie dla istnienia instytucji rodzinnej. Wartości moralne od wieków pozostają takie same, w tym rodzina jest największą wartością człowieka. Konsekwencje rozwiązłości znanych ludzkości i jest ciągle podświetlony w mediach i specjalnych wykładów, ale psychologia człowieka tak, że myśli: "Tu nie chodzi o mnie!". Wynik jest zawsze żałosny. Nie byłoby zbyteczne przywoływanie tych konsekwencji:

 1. Choroby przenoszone drogą płciową. Obszerna grupa: Wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, kiła, HIV, zakażenia wirusem opryszczki. We współczesnym świecie, gdy antybiotyki nie są już skuteczne, łagodna infekcja może stać się nieuleczalna i chroniczna (rzęsistkowica, rzeżączka). Prezerwatywy nie zawsze są w 100% skuteczne.
 2. Mężczyźni i kobiety poddani rozwiązłości, nie mogą budować normalnej więzi, zbudowanej na zaufaniu i zrozumieniu. Wynik: samotność w bardziej dojrzałym wieku.
 3. Nieplanowana i niechciana ciąża. Dalekosiężne konsekwencje:
 • paraliżujący duszę i ciało aborcji;
 • zatłoczone sierocińce;
 • dziecko rośnie bez ojca i jest ciężarem dla matki.

Leczenie promiscute

Promiscuity - choroba czy norma? Wśród seksuologów i psychiatrów jest opinia, że ​​rozwiązłe życie seksualne może być spowodowane zaburzeniami psychicznymi. Badanie przez specjalistę wyjaśni te przyczyny. Pogardzane uzależnienie od zachowań wymaga długotrwałego leczenia i korekty psychoterapeutycznej, które wybiera lekarz indywidualnie.