Dziewica to dziewczyna, która nie uprawiała seksu z obowiązkową penetracją penisa do pochwy. Potwierdzeniem dziewictwa jest obecność błony dziewiczej, specjalnej fałdy błony śluzowej pokrywającej wejście do pochwy. Wiele dziewcząt uważa, że ​​ta "bariera" chroni przed ciążą z przypadkową penetracją plemników podczas pieszczot. Jak wiele mają racji i czy jest możliwe, aby dziewica zaszła w ciążę, postaramy się teraz zrozumieć.

Jakie jest teoretyczne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę z dziewicą?

Ryzyko niechcianej ciąży istnieje dla każdej dziewczynki w okresie dojrzewania z regularnym cyklem miesiączkowym, nawet jeśli nie doszło do penetracji penisa do pochwy. Czasami wystarczy pieszczoty, aby niewielka ilość nasienia mężczyzny dostała się do pochwy. Co więcej, wszystko zależy od aktywności i witalności plemników. Prosty akt wytrysku na wargach sromowych już jest w stanie doprowadzić do ciąży.

Hymen ma niezwykle wysoką elastyczność. Często przy normalnym kontakcie seksualnym sieczka rozciąga się, ale nie pęka, pozostając nietknięta. Dlatego, mając pewne praktyczne doświadczenie, dziewczyna formalnie pozostaje dziewicą. Co więcej, czasami otwarcie błony dziewiczej jest tak duże, że stosunek seksualny może odbywać się bez przerwy. Partner nie może nawet podejrzewać, że regularne uprawianie seksu z medycznego punktu widzenia pozostaje dziewicą.

Zdarzają się sytuacje, w których, gdy dziewczyna wchodzi na oddział położniczy, okazuje się, że błona dziewicza jest nadal zachowana. W tym przypadku położna usuwa błona dziewiczą, aby nie zakłócała ​​porodu.

Okazuje się, że dziewictwo formalne nie gwarantuje braku ciąży. Dlatego ryzyko zajścia w ciążę nie jest mniejsze niż ryzyko każdej kobiety, która jest w kontakcie seksualnym bez środków ochronnych.

Okazuje się, teoretycznie, że odpowiedź na pytanie "Czy można zajść w ciążę, pozostając dziewicą?" Jest pozytywna.

Ale czy można nazwać dziewicę dziewczyną z doświadczeniem seksualnym? Dziewictwo to nie tylko fizjologiczny stan kobiety. To słowo oznacza także niewinność i brak doświadczenia. Czy dziewica może zajść w ciążę w praktyce? W rzeczywistości ryzyko zajścia w ciążę przez prawdziwą dziewicę, czyli dziewczynę bez doświadczenia seksualnego, wynosi zero. Jeśli tylko ona nie zdecyduje się na procedurę sztucznego zapłodnienia.

W jaki sposób dziewica unika niechcianej ciąży?

Dziś obyczaje są znacznie bardziej miękkie niż za dawnych czasów. Dlatego młodzi ludzie nie znajdują nic nagannego w troskach, co uniemożliwia bezpośredni kontakt seksualny. Ciąża Virgin Ale nawet w przypadku braku przenikania do pochwy penisa partnera, należy zachować ostrożność w kwestii środków antykoncepcyjnych, aby wyeliminować ryzyko ciąży.

Używanie prezerwatywy jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ niezawodnie chroni dziewczynę przed nieplanowanym poczęciem oraz przed rozwojem chorób zakaźnych. Niestety, nie wszyscy młodzi ludzie są gotowi poświęcić jasne uczucia dla bezpieczeństwa swojego partnera.

Leki antykoncepcyjne, takie jak środki plemnikobójcze i czopki bez obecności substancji hormonalnych, dają dobry efekt. Niszczy plemniki, pozbawiając ich aktywności. W przypadku braku regularnych kontaktów seksualnych nie zaleca się stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych na bazie hormonów. Chociaż producenci stale powtarzają swoje bezpieczeństwo, leki mają dużą liczbę przeciwwskazań i są w stanie uszkodzić młode, delikatne ciało.