Czy seks analny jest szkodliwy? Wielu seksuologów jest przekonanych, że seks analny poprawia elastyczność zwieracza, wzmacnia zaufanie pary do siebie nawzajem. Jest to również dobry sposób zapobiegania hemoroidom. Ale pomimo tego wielu lekarzy twierdzi, że jest odwrotnie. Według nich seks analny może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Wiele par zadaje sobie pytanie, jakie konsekwencje mogą pojawić się po seksie analnym? Spróbujmy zrozumieć ten problem. Ważne jest, aby pamiętać, że odbyt nie jest zapewniony przez naturę dla seksu, więc problemy zdrowotne mogą zdecydowanie powstać. Ale każdy podejmuje decyzję, a przede wszystkim należy zapoznać się z konsekwencjami.

Konsekwencje seksu analnego

 • hemoroidy z różnymi komplikacjami;
 • zapalenie krypt - zapalenie gruczołów odbytu;
 • zapalenie zwieracza - zapalenie zwieracza;
 • paraproctitis - ropna choroba tkanki otaczającej odbyt;
 • nietrzymanie stolca;
 • ostre szczeliny odbytu;
 • odbytnicy - zapalenie błony śluzowej odbytnicy;
 • zapalenie proktozy - stan zapalny esicy;
 • uszkodzenie ścian odbytnicy, aw konsekwencji rozwój biegunki, zaparcie, wydzielina, pojawienie się silnego bólu;
 • krwawienie wewnętrzne, które jest związane z pęknięciem jelita;
 • wypadnięcie odbytnicy.

Negatywne skutki seksu analnego mogą prowadzić do chorób zakaźnych i choroby przenoszone drogą płciową . Jelito ma bardzo cienkie ściany, więc mogą pojawić się mikrourazy lub małe rany. Istnieje również wysokie ryzyko raka odbytu. A dla kobiet konsekwencje seksu analnego mogą być bardzo smutne, podczas gdy dla mężczyzn prawdopodobieństwo zarażenia się jest niskie.

Warto zauważyć, że odbytnica zawiera bakterie, które mogą dostać się do cewki moczowej i spowodować choroby zakaźne (zapalenie pęcherza moczowego lub zapalenie cewki moczowej). Jeśli bakteria dostanie się do pochwy kobiety, jest obarczona infekcją kobiecego ciała.

Jak zapobiegać konsekwencjom, które pojawiają się po uprawianiu seksu analnego?

Aby zapobiec konsekwencjom po seksie analnym, proktolodzy powinni przestrzegać następujących zasad:

 1. Seks analny powinien być praktykowany w stanie zrelaksowanym.
 2. Przed zajęciami należy przestrzegać wszystkich zasad higieny osobistej i korzystać z prysznica.
 3. Pamiętaj, aby użyć specjalnego smaru.
 4. Jeśli odczuwasz ból, musisz natychmiast przerwać stosunek seksualny.
 5. Penetracja powinna być powolna, a nie ostra i płytka, aby uniknąć szczelin odbytu.
 6. Jeśli zmieniasz seks analny z tradycyjnym, musisz zmienić prezerwatywę.

Konsekwencje seksu analnego bez prezerwatywy

Seks analny bez prezerwatywy może prowadzić do poważnych chorób, które można wyleczyć tylko za pomocą interwencji chirurgicznej.

 1. W przypadku hemoroidów seks analny jest przeciwwskazany.
 2. Jeśli chcesz mieć pewność, że po seksie analnym nie ma żadnych negatywnych konsekwencji, warto ćwiczyć nie więcej niż 2-3 razy w miesiącu.
 3. Seksoolodzy zalecają po raz pierwszy powstrzymanie się od stosunku, ograniczając się do stymulacji palca.

Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko infekcji, pamiętaj o środkach ostrożności. Możesz kupić negatywne skutki seksu analnego prezerwatywy zaprojektowane specjalnie dla tego rodzaju seksu. Zwykle są one gęstsze i mocniejsze od standardowych.

Według proktologów regularny seks analny w większości przypadków prowadzi do powyższych konsekwencji. Ale jeśli robisz to od czasu do czasu i przestrzegasz wszystkich środków ostrożności, możliwy jest pozytywny wynik.

Każda osoba decyduje się zaangażować go w seks analny, czy nie. A teraz wiesz, że konsekwencje pierwszego seksu analnego mogą być bardzo godne ubolewania, ale jeśli zastosujesz się do powyższych zasad, można im zapobiec.