Według statystyk ponad 50% kobiet zajmuje się masturbacją, wykorzystując w tym celu najczęściej palce lub wibrator. Istnieje wiele powodów, które powodują, że płeć piękna w tym zawodzie, na przykład może to być brak intymnego kontaktu lub niezadowolenia seksualnego. Naukowcy udowodnili korzyści kobiet masturbacja , jeśli nie ma seksu i jeśli jest partner. Należy zauważyć, że dotyczy to nie tylko zdrowia, ale także relacji z partnerem.

Korzyści i szkody związane z masturbacją kobiet

Wiele kobiet postrzega samozadowolenie jako substytut tradycyjnych relacji seksualnych, ale w rzeczywistości jest to niezależna forma satysfakcji, która pozwala kobiecie lepiej odkrywać jej ciało. W rezultacie podczas seksu z partnerem szansa na orgazm wzrasta znacząco.

Co to jest przydatna masturbacja:

  1. Samozadowolenie pomaga poprawić nastrój, ponieważ podczas orgazmu organizm wytwarza serotoninę, hormon szczęścia.
  2. Masturbacja pomaga poprawić życie seksualne, co zostało udowodnione w licznych eksperymentach. Kobieta wie, co daje jej przyjemność, dzieląc się tą informacją z wybraną osobą, możesz regularnie uzyskiwać orgazm podczas tradycyjnego seksu.
  3. Samozadowolenie jest doskonałym absolutorium, aby pozbyć się napięcia, które nagromadziło się przez cały dzień. Dlatego eksperci twierdzą, że jeśli chcesz się zrelaksować, to masturbuj się.
  4. Zaletą masturbacji kobiecej jest to, że pomaga poradzić sobie z bolesnymi wrażeniami PMS. Jednak samozadowolenie pomaga zmniejszyć bóle głowy.
  5. Dzięki regularnej praktyce można zmniejszyć częstość występowania objawów spazmicznych podczas cykl menstruacyjny . Kobiety, które angażują się w samozadowolenie, twierdzą, że podczas menstruacji nie odczuwają silnego bólu.

Jeśli chodzi o krzywdę masturbacji kobiet, jest to możliwe tylko wtedy, gdy podczas procesu nie przestrzega zasad higieny. Obiekty, które nie są przeznaczone do samozaparcia, nie mogą być używane, ponieważ jest to traumatyczne. Istnieje również opinia, że ​​w rzadkich przypadkach masturbacja może spowodować, że kobieta nie będzie mogła mieć orgazmu podczas tradycyjnego seksu. Właśnie dlatego seksuolodzy nie zalecają nadużywania samozadowolenia.