W tym artykule omówimy tak intymne pytanie, jak żele do smarowania, powiemy Ci, co to jest i jak z niego korzystać.

Są sytuacje, w których seks może, oprócz przyjemności, przynosić całkiem namacalny dyskomfort związany z brakiem naturalnego smarowania. Może to wynikać z wielu przyczyn: zmęczenie , choroba i antybiotyki, stresująca sytuacja, itp. Jednak nie powinno to być powodem do odmowy uprawiania seksu z kimś bliskim.

Aby zminimalizować dyskomfort i pozwolić partnerom w pełni zrelaksować się i pozwolić sobie na uczucia, stworzono różne żele do intymnych smarów. Celem smarów, jak każdy smar, jest zwilżanie i zwiększanie poślizgu.

Rodzaje smarów

Obecnie istnieje kilka głównych rodzajów smarów intymnych. Różnią się przede wszystkim swoim składem:

  1. Organiczne . Podstawą takich żeli są naturalne oleje.
  2. Na bazie wody . Woda w takich smarach jest w stanie żelowym.
  3. Z silikonową podstawą . Zawierają ciekły silikon, który jest często stosowany w kosmetykach.

Asortyment smarów jest tak szeroki, że bardzo łatwo można znaleźć ten, który pasuje do Ciebie i Twojego partnera. Warto również wspomnieć o żelach, smarach, które działają nie tylko jako smar. Niektóre z nich składają się z substancji zaprojektowanych w celu poprawy wrażeń, a nawet przedłużenia erekcji.

Jak stosować żelowy smar?

W zależności od rodzaju środka smarnego, który planujesz użyć, musisz pamiętać o niektórych cechach użycia tego intymnego środka.

Żele wodne są najbezpieczniejsze, ale ich działanie jest krótkie, więc upewnij się, że środek smarny jest pod ręką podczas stosunku. Smar silikonowy można stosować wcześniej, ale po seksie należy się zmyć. Smary na bazie oleju nie mogą być używane razem z prezerwatywy .