Słyszeliście wiele o istnieniu intymnego żelowego smaru, ale czy wasza świadomość w tej kwestii pozostawia wiele do życzenia? Czy wahasz się zapytać lekarza lub znajomych? Następnie proponujemy wspólnie odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania i obalić istniejące mity dotyczące żelowych środków smarujących.

Dlaczego występuje intymny żelowy środek smarujący?

Podczas seksu często pojawia się uczucie suchości. Jest to spowodowane właściwościami fizjologicznymi partnerów, korzystaniem z zabawek erotycznych lub czasem trwania stosunku płciowego. W tym przypadku, gdy naturalne smarowanie nie wystarcza, pojawiają się nieprzyjemne doznania, a może nawet pocieranie i pękanie. Zgadzam się, niezbyt przyjemna sytuacja. A wyjście z tego jest dość proste - użycie nawilżającego żelu.

Ponadto stosowanie intymnego smarowania żelem urozmaica Twoje życie seksualne. Nierzadko zdarza się, że fakt korzystania z obcego obiektu działa stymulująco na partnerów. Co tu mówić o możliwości wydłużenia czasu trwania stosunku seksualnego.

Jak stosować żelowy smar?

Tłuszcz żelowy nakłada się przed lub podczas seksu na zewnętrznych narządach płciowych obojga partnerów. Wystarczy niewielka ilość żelu, aby osiągnąć wynik. Po seksie zaleca się przemycie żelu żelowego wodą i mydłem.

Jaki rodzaj żelu jest środkiem smarującym seks?

Obecnie ich wybór jest wystarczająco szeroki.

Po pierwsze, smary różnią się składem. Żelowy smar na bazie wody łatwo zmywa się, nie pozostawia śladów na odzieży, ma rozsądną cenę. Takie żelowe smary są używane do seksu analnego. Jedyną wadą jest suszenie podczas stosunku. Istnieją również smary silikonowe. Nie wysychają i nie tracą swoich właściwości podczas seksu, a zużycie smarów silikonowych jest znacznie niższe niż smarów na bazie wody. Ale jednocześnie mają wady. Są one słabo zmywane z ciała, mogą pozostawiać plamy na ubraniach i są znacznie droższe niż smary na bazie żelu wodnego.

Po drugie, żele żelowe różnią się dodatkowymi efektami.

Jest żel smarujący z anestetykiem.

Są one przeznaczone do przedłużania stosunku płciowego, co osiąga się przez zmniejszenie wrażliwości receptorów penisa.

Środki poślizgowe zawierające żel zawierają nikotynian etylu, który powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych i zwiększa wrażliwość.

Spermicidal żelowe smary

Oprócz działania nawilżającego, plemniki są zabijane, co stanowi ochronę przed niechcianą ciążą. Należy jednak pamiętać, że same żele plemnikobójcze nie są środkiem antykoncepcyjnym i nie gwarantują ochrony przed ciążą. Takie żelowe smary stanowią dodatkową barierę na przykład w przypadku podartego prezerwatywy, a ponadto są dostępne Гель смазка для анального секса Smary o różnych smakach i zapachach.

Czy są specjalne żelowe środki smarne do seksu oralnego i analnego?

Nie, w tym celu nie ma specjalnie zaprojektowanych smarów. Dzieje się tak dlatego, że zwykły żelowy żel na bazie wody jest równie dobrze przystosowany do zwykłego, jak i do analnego, a także do seksu oralnego.

Czy w czasie ciąży można stosować żelowy smar?

Możesz, jeśli twój ginekolog nie powie czegoś przeciwnego. Ale w czasie ciąży nie zaleca się stosowania smarów o smaku.

Jak mogę zastąpić żel smarem?

Niewątpliwie możliwe jest zastąpienie żelu śliną śliny. Ale szybko wysycha. I lepiej nie używać takich zwykłych środków nawilżających jak wazelina czy krem ​​dla dzieci. Ponieważ składają się one ze składników tłuszczowych, a w przypadku, gdy są słabo myte, mogą stać się pożywką dla bakterii.